5.ua

День у ВР - нардепи підтримали Яценюка і бюджет, але відклали питання ГТС

  Яценюк – і далі прем'єр: Рада відмовилася відправляти у відставку уряд Арсенія Яценюка. Лише 16 депутатів проголосували "за" звільнення прем'єр-міністра. Підтримати уряд приїхав до парламенту і Президент.


  Рівно тиждень тому у стінах парламенту прем’єр-міністр заявив про свою відставку. Сьогодні за неї мали голосувати депутати. Не проголосували, натомість підтримали ряд урядових ініціатив. Щоправда, не всі.

  Засідання парламенту було закритим. Перед депутатами доповідав міністр оборони Гелетей: звітував про наступ українських військ на Донбасі. Лунала і таємна інформація.

  Депутат Олег Сиротюк каже: "Свобода" вимагала зранку видалити з приміщення Верховної Ради України представників "фракції Путіна", тобто колишніх представників КПУ і ПР, які відкрито підтримали агресію РФ. "Ми вважали неприпустимим розгляд питань державної таємниці за участі агентів Путіна, які в онлайн-режимі передають цю інформацію в Кремль", – пояснює свободівець.

  Та цього разу із зали під куполом нікого не видаляли. Депутати, які прийшли на позачергове засідання Ради, проголосували "за" конституційною більшістю голосів майже щодо всіх питань порядку денного: допустили австралійських та голландських озброєних поліціянтів на місце катастрофи "Боїнга", урізали видатки бюджету та збільшили податки заради фінансування армії.

  "І ми проголосували за варіант в якому ми чітко встановили додаткові кошти близько 9 млрд. грн. на підтримку української армії до кінця року. Якщо така потреба буде – ми продовжимо додаткові фінансування, починаючи з 1-го січня наступного року. Крім того, чітко була підтримана позиція по відновленню регіонів, які були, фактично, знищені групами терористів і російських найманців", – підсумував Сергій Соболєв.

  Пересвідчитися в результативному голосуванні за урядові ініціативи на підтримку війська прийшов Президент. Його промову перед голосуванням за відставку прем'єр-міністра дозволяють послухати і журналістам. Ця частина засідання – відкрита.

  Петро Порошенко сповнений оптимізму: "І той факт, що сьогодні ми рішуче їх підтримали, є запорукою нашої спільної перемоги, перемоги України. Да, для цього довелося попрацювати – і мені, як президенту, і прем’єр-міністру, і керівникам фракцій. Але ми продемонстрували, що український народ і український парламент можуть бути єдиними. І ця єдність є запорукою нашої перемоги".

  Нардепи не дали достатньої кількості голосів за урядовий законопроект щодо реформування "Нафтогазу", однак добрий настрій прем'єру це не зіпсувало. За його відставку проголосували лише 16 нардепів: два регіонали та 14 віднедавна позафракційних комуністів.

  Яценюк прокоментував це так: "Сьогодні в світовій економіці є дві новини. Перша новина це те, що Аргентина оголосила про дефолт. А друга новина – Україна не оголосила дефолт і ніколи його не оголосить. Дякую за роботу і до наступних зустрічей у Верховній Раді України".

  Олександр Аргат, Олексій Іванченков, Юрій Усік, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Лідери G7закликали Росію припинити підтримувати бойовиків на Сході України
  Наступний матеріал
  Росія заборонила імпорт української сої, кукурудзи та соняшника
  Loading...