5.ua

День у Раді: загрози, призначення і сварки за Конституцію

  Парламентський день: Рада погодилася на нового міністра оборони, почула, що чільником генштабу Порошенко призначив Віктора Муженка, провалила призначення нових членів Нацради з питань телебачення і сперечалася довкола президентських ідей щодо конституційних змін. І все це – під охороною батальйону "Донбас".


  Перед Радою – батальйон "Донбас". Всередині чекають Президента, тож споряджених хлопців попрохали охороняти парламент.

  Командир батальйону Семен Семенченко пояснив: "Для тех, кого задолбала наша политдеятельность – в данном случае мы тут находимся по приказу. Поступила информация о возможных терактах и у нас приостановили отправку некоторых рот на Схид. Надеюсь, сразу после этого ми уедем на Схид".

  Кадрові призначення – безсюрпризів. Оголошені напередодні займають посади. Президент інформує: змінив голову Генштабу – ним став Віктор Муженко. А також додав в свою адміністрацію ще одного заступника – мільярдера Ігоря Косюка. Просить парламент подякувати в.о. міністра оборони Михайлу Ковалю, тепер він працюватиме заступником секретаря РНБО. Замість нього призначають Валерія Гелетея, чинного керівника УДО. Той пообіцяв: "Україна переможе. І повірте – парад перемоги буде, обов’язково буде, в українському Севастополі! Слава Україні!"

  Семен Семенченко прокоментував нові призначення так: "Муженко – нам знаком этот генерал. Мы это полностью поддерживаем. По поводу Гелетея – мы с ним не сталкивались, разве что под АП недавно. Но президент, думаю, знает, что делает".

  Президент розповідає про необхідність відродити армію, скрутні часи якої припали на період війни. Одна з регіоналок перебиває образливими вигуками, ы отримує таку відповідь: "Сьогодні фактично з нуля відроджується українська армія, яка здатна перемагати, армія, яка вміє захищати народ і державу, і ми не дозволимо ганьбити і паплюжити нашу армію! Країна сьогодні потребує захисту! Так і армія потребує вашого захисту! Не залиште її сам на сам з такими, хто намагається підірвати віру в нашу армію, намагається паплюжити її, співаючи з закордонних голосів російської пропаганди".

  Кілька екзальтованих бабць під радою також вирішили образити хлопців батальйону "Донбас", але миттю зібралися небайдужі і заглушили проросійські голоси.

  Після кількох нарад і перерв – взялися за зміни до Конституції. Президент доповідає особисто, каже – це справа війни і миру, яка вперше так стоїть в історії, і це найголовніша частина мирного плану.

  Особлива присвята – децентралізації влади. Президент запевняє: це вперше зміни не є перетягуванням ковдри між гілками влади – повноваження делегуються на місця. "Запропонована нами децентралізація звірена з європейським досвідом. Це і є протиотрута федералізації, потужна вакцина від неї" – переконує Петро Порошенко. – "Замість того, щоб приймати голів адміністрацій, десантованих згори, ради, обрані мешканцями областей та районів, самі формуватимуть виконкоми". А ще – самі займатимуться бюджетом і податками. Натомість, Президент матиме представників на місцях, які, однак не призначатимуть на посади, не ділитимуть гроші, не видаватимуть ліцензій, і до них не треба бути ходити на поклон.

  У залі – несприйняття. У кожного – через щось своє. "Батьківщина" вирішила: Президент хоче узурпувати владу. Їм не подобається, що він, за цим проектом змін до Основного закону, матиме більший вплив на головні призначення. Наприклад, коаліція муситиме погоджувати із ним прем’єр-міністра, а генпрокурора він зможе звільняти сам.

  Свободівці розхвилювалися через мову – сільські, міські ради отримають право надавати в межах своїх територій спецстатус російській мові.

  Тягнибок непокоїться: "Цей пункт нівелює статтю про єдину державну мову, тоді кожне село вирішуватиме мовне питання!"

  А регіоналам здається навпаки. Якого саме статусу вони хочуть мові російській – пояснити не можуть, але зміни їм не до вподоби, і повноважень на місцях хочуть ще більше.

  Президенту залишається одне: "Пропоную і закликаю... Просто прошу – натисніть кнопки "за"".

  Депутати "за" тиснуть, але лише за включення у порядок денний. Навіть до Конституційного суду проект змін на рецензію не відсилають. Обіцяють повернутися до обговорення наступного пленарного тижня, а ще розробити альтернативні законопроекти.

  Ольга Сніцарчук, Юрій Усік, Ян Доброносов, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Київрада засідала у супроводі одразу 3-х мітингів протесту
  Наступний матеріал
  Британія підтримує Україну в "забезпеченні територіальної цілісності перед лицем російської агресії" - британське МЗС
  Теги:
  Loading...