Чи очолить МЗС Олег Шамшур? (репортаж)

  Депутатські торги перед великим кадровим днем. До Києва із Вашингтона вирушив Олег Шамшур. Це український посол в Сполучених Штатах, який може стати завтра одним з головних героїв дня. Саме його кандидатуру на посаду міністра закордонних справ висунув Президент. Перед днем Ч, на який запланована низка кадрових рішень, дипломат має провести переговори з парламентськими фракціями. Та чи встигне? - поки що не відомо.

  Окрім цієї кадрової клітинки, завтра депутати мають спочатку звільнити а потім - заповнити і інші.

  ***

  Бути чи не бути нинішньому українському послу в Америці - міністром? Відповіді на це запитання не знає жодна фракція. Депутати, перш ніж віддавати голоси "за президентського" Олега Шамшура, хочуть з ним поспілкуватися. Литвинівці уже заявили, за "кота в мішку" завтра не голосуватимуть. А БЮТівці вирішили: одним голосуванням впіймати кількох зайців. Білосердешні пропонують одним натисканням кнопки змінити кількох міністрів - нашоукраїнців, а також призначити керівників МЗС, антимонопольного комітету, Фонду держмайна і Держкомтелерадіо. Головне, щоб депутати йшли на компроміси, а голосів вистачить, переконані БЮТівці.     

  Іван Кириленко, голова фракції БЮТ: "Для кадрових змін є голоси в залі, але деякі партнери по коаліції, не буду називати в нас 3 зараз партнери, і ще є проблемні питання. Вчора частина фракції - одні з наших партнерів в залі не були присутні, вони проводили свої збори. І прийняли трошки інше рішення, ніж те, що було погоджено".  

  Нових урядовців БЮТівці вже знайшли. Але прізвищ не називають, щоб не злякати кандидатів. Поділилися лише тим, що екс-голова податкової Федір Ярошенко може стати новим міністром фінансів. Принаймні нашоукраїнці за нього голосуватимуть.

  Тарас Стецьків, фракція НУНС: "Я розумію, що це є квота БЮТу, якщо вони будуть на цій кандидатурі наполягати, то в нас немає підстав якимось чином цьому чинити спротив".

  Коаліція впевнена, що кандидатуру Ярошенка підтримають і регіони, бо в кулуарах його називають людиною Азарова. Тим більше, той очолював податкову за часів прем`єра Януковича. Самі ж регіонали, а разом з ними і комуністи, переконані - за державні справи відповідає коаліція - тож хай сама і голосує за міністрів. Заодно більшість можна буде перевірити на міцність.

  У те, що Уряд матиме нового міністра закордонних справ - не вірять самі коаліціянти. Але з кандидатурою закордонного чільника чи без нього, БЮТівці наполягатимуть на завтрашніх кадрових змінах. В пакеті.

  Ірина Герасимова, 5 канал: "Оптом чи вроздріб? Депутати так і не визначились, як голосувати за кадрові зміни. Опозиція готова звільняти, але не призначати. Чи домовляться в коаліції по кандидатурам і склад Уряду зміниться? Чи в ньому просто збільшиться кількість вільних портфелів? Інтрига завтрашнього дня".

  Ірина Герасимова, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (9.07Мб)

  Попередній матеріал
  Мережа антикризових крамниць відкрилася у Словенії
  Наступний матеріал
  Віртуозу-бандуристу Роману Гриньківу - 40 (репортаж)
  Теги:
  Loading...