"Чотири роки тиші": Геращенко обурена поведінкою Червоного Хреста

Дії Міжнародного комітету Червоного Хреста віце-спікер Ради назвала "відходом від принципів гуманізму"

Представник України у Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на сході, віце-спікер ВР Ірина Геращенко провела зустріч з українським омбудсменом Людмилою Денісовою. Серед питань, які обговорювалися – поведінка представників Червоного Хреста. Про це повідомила Геращенко на сторінці у Facebook.

"З омбудсменом обговорили подальші кроки у питаннях підтримки родин заручників і політв‘язнів Кремля, координації зусиль для звільнення українців, посилення інформування наших партнерів про ситуацію з політв‘язнями, формування спільних вимог до міжнародних гуманітарних місій, зокрема, до МКЧХ, щодо їх доступу до незаконно утримуваних українців", - зазначається у повідомленні.

Водночас, віце-спікер заявила: стурбована ігноруванням представників МКЧХ українських політв’язнів.

"Ми поважаємо принцип аполітичності і нейтральності, на яких працює МКЧХ, але нейтральність - це не синонім байдужості! Неможливо пояснювати нейтральністю той факт, що вже чотири роки МКЧХ не провідало жодного українця, ув‘язненого в РФ , в окупованому Криму чи на Донбасі. Це не нейтральність, а відхід від принципів гуманізму", - наголосила вона.

Крім того, як розповіла Геращенко, у процесі зустрічі "обмінялися тими крихтами інформації, що поступає до нас з різних джерел, щодо стану здоров‘я голодуючих Олега Сенцова, Володимира Балуха, Еміра Куку, інших політв‘язнів, з родичами і адвокатами яких ми на постійному, щоденному контакті".

Водночас, вона зауважила, що родини заручників і політв‘язнів наразі не отримують бажаної підтримки і допомоги.

"Всі ці роки їм допомагають волонтери, добрі люди, бізнес, до якого ми звертаємося з проханнями, ми особисто. У той же час в бюджеті на 2018 рік виділені кошти на адвокатську допомогу тим, кого утримують в окупованому Криму, на підтримку родин", - підкреслила віце-спікер парламенту.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

#FreeSentsov: Видовищна акція просто на Times Square у Нью-Йорку – ФОТО

акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/

Попередній матеріал
МВС пояснило відсутність прогресу в розслідуванні вбивства Шеремета
Наступний матеріал
Бойовики застосували проти прикордонників "Сартани" протитанкову ракету