Фото Getty Images

Чеські депутати навідалися до окупованого Криму – жорстка реакція України

Офіційний Київ залишає за собою право застосувати до порушників українського законодавства санкції

Посольство України в Чехії гостро відреагувало на візит двох чеських депутатів до анексованого Криму. Про це йдеться у повідомленні на сайті Посольства України в Чехії у Facebook.

"Висловлюємо рішучий протест у зв’язку з незаконним відвіданням депутатом Європейського парламенту від Чеської Республіки Яроміром Коглічеком та сенатором Сенату парламенту Чеської Республіки Ярославом Доубравою окупованої Росією території Автономної Республіки Крим…Йдеться про черговий рецидив порушення українського законодавства з боку згаданих політиків, які, попри неодноразові попередження, продовжують грубо ігнорувати не лише українські закони, але й міжнародне право", – наголошують вітчизняні дипломати.

Вони зазначають: "Згаданим політикам було б не зайвим знати, що у резолюції № 68/262 від 27 березня 2014 року Генеральна асамблея ООН – організація, авторитет якої визнають навіть чеські комуністи, – підтвердила суверенітет і територіальну цілісність України та закликала країни-члени утриматися від дій, які могли бути інтерпретовані як визнання зміни статусу українського Криму".

Крім того, у посольстві чеських депутатів називали політиками "зі зниженим порогом політичної гігієни"

"Щоб хоч якось відбілити свої злочини, Росія хаотично шукає по всьому світу політиків зі зниженим порогом політичної гігієни, які готові брати участь у пропагандистських вояжах на окупований півострів. На жаль, кілька таких політиків знайшлося і в Чеській Республіці", –констатують українські дипломати.

У Посольстві України в Чехії нагадують: переважна частина чеського політикуму, а також чеський уряд однозначно підтримують територіальну цілісність України і засуджують агресію РФ проти України, а також окупацію частини української території.

"Ті, хто допомагає Росії виправдати свої злочини, не можуть не розуміти, що є інструментом в руках Кремля, який, прикриваючись цими "візитами", безкарно продовжуватиме репресії, арешти, тортури і вбивства українців та кримських татар в окупованому Криму. Не маємо, однак, ілюзій, що чеські депутати та заангажовані ними журналісти і "громадські діячі" переймалися в Криму такими "дрібницями", – наголошують у посольстві.

Там не виключають запровадження санкцій проти порушників закону України.

"Апелювати до їх совісті очевидно безперспективно. Однак Україна залишає за собою право застосувати до іноземних громадян, які грубо і систематично порушують правила в’їзду на окуповані території, увесь спектр санкцій, передбачений українським законодавством", – зауважили дипломати.

Нагадаємо, раніше італійський міністр внутрішніх справ Маттео Сальвіні в інтерв'ю виданню The Washington Post заявив, що окупація Криму Росією є законною. При цьому Революцію Гідності в Україні він назвав "псевдореволюцією". 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Затопили міста й позмивали автівки: Як у Криму лютувала негода – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
З початку липня в Україні затонули більше як 180 людей: рятувальники нагадують про правила безпеки у воді
Наступний матеріал
У Міносвіти розповіли, яких фахівців потребує ринок праці
Loading...