5.ua

Черговий євроінтеграційний закон ухвалили депутати [відео]

   

   

  Документ стояв першим у порядку денному, проте депутати не змогли домовитись про зміни. До консенсусу дійшли лише після наради з головами фракцій у кабінеті спікера. Із законопроекту, зокрема, за вимогою опозиції, виключили прикінцеві положення, які дозволяли не виплачувати близько 30 мільярдів гривень заборгованості держави за рішеннями суддів, винесених на користь українських громадян.

  Олена Лукаш, міністр юстиції: "Ми змогли суттєво змінити прикінцеві та перехідні положення, залишивши в них виключно два моменти. Перше - аудит заборгованості держави за судовими рішеннями. І друге - черговість, відповідно до якої виплачується така заборгованість. Хочу попросити вас, враховуючи компроміс між коаліцією та опозицією, і враховуючи наші євроінтеграційні зобов’язання, прийняти цей текст у першому читанні, щоб ми змогли його більш детально доопрацювати пізніше".

  Крім того, зранку обранці проголосували за зміни до кримінально-виконавчого кодексу щодо поліпшення умов утримання ув’язнених. Також, за основу ухвалили і відправлений на доопрацювання законопроект щодо митної тарифікації. 

  За словами чільника профільного комітету, його розглянуть вже наступного пленарного тижня. Президентський же законопроект про Гарантії незалежності в суддівській системі відправили на аналіз до Конституційного суду. Щоправда, цьому передували дебати. Оскільки бачення на нього в адміністрації чільника країни та опозиції - різне.

  Андрій Портнов, радник Президента: «Проектом передбачається змінити склад та порядок формування ВРЮУ. Передбачається, що 12 з 20 членів ВРЮ становитимуть судді, призначені з’їздом суддів України».

  Арсеній Яценюк, лідер ВО "Батьківщина": «Ми вважаємо, що тотально корумповані українські суди повинні відійти в минуле. Корупція в українських судах пов’язана з тим, що кожен суддя призначається і контролюється персонально Президентом України та його Адміністрацією».

  Тим часом, у фракції Партії регіонів поповнення. До неї увійшов Вадим Новинський. Відповідну заяву зачитав спікер Володимир Рибак. Як відомо, Новинський переміг на довиборах у 224-му окрузі в Севастополі 7-го липня.

  Попередній матеріал
  Посольство США в Україні пікетують активісти "Братства" [відео]
  Наступний матеріал
  Президент Молдови: Погрози Москви не змінять курсу Кишинева на євроінтеграцію