Чергова порція звинувачень між Ющенком й Тимошенко (репортаж)

  Скандалом розпочалося - ним же і закінчилося сьогоднішнє засідання Ради національної безпеки та оборони. На його відкритті Президент звинуватив прем`єра у бажанні віддати Росії українську газову трубу. У відповідь Тимошенко запевнила, що Ющенко намагається повернути до газової схеми "РосУкрЕнерго" і оприлюднила секретні документи, які роздали учасникам РНБО. Ті пообіцяли вже найближчими днями розказати всю правду.

  Газовий ланцюжок довгий. Щоб викласти свою позицію Віктор Ющенко говорить понад годину. В обличчя Юлії Тимошенко кидає звинувачення - вона силоміць веде до банкрутства "Нафтогаз України". Спочатку благословила підписання контрактів згідно з якими Україна ледь не задармо прокачує російський газ втрачаючи близько п`яти мільярдів доларів щороку, а тепер ще й прагне залізти у боргову яму. Переговори про отримання кредиту від Російської Федерації ющенко називає новим пактом Рібентропа-Молотова.

  Віктор Ющенко, Президент України: "Спочатку піднімається некоректно високо ціна на газ, потім дається валідол. А вам важко? Ми вам даєм кредит. Безбрежний кредит щоб ви оплатили те, що ви не можете покрить. Потім цей кредит треба повертати. Бюджет не поверне ці гроші - це зрозуміло. Національний банк України скаже що в нього ліміт резервів нижче якого він не опуститься. Є один тільки спосіб обслугувати борги національної державної монополії НАК "Нафтогазу" - це його банкрутство. Банкрутство на повернення всіх активів на погашення кредитів".

  Своєї черги висловитися публічно Юлія Тмошенко не дочекалася. Щойно Президент скінчив монолог телевізійників просять із зали. За ними поспішає і Прем`єр-міністр. Закиди Віктора Ющенко спростовує на ганку його офісу. Радбез Тимошенко називає корупційним дахом "РосУкрЕнерго". Його за словами глави Уряду Ющенко вимагає повернути на ринок, а закиди щодо банкрутства "Нафтогазу", переконана Тимошенко, лише бутафорія.

  Юлія Тимошенко, Прем`єр-міністр України: "Насправді, сьогодні була зроблена спроба і зараз вона продовжується – зруйнувати всі попередні угоди між НАК "Нафтогаз України" і "Газпромом" і повернутися до тіньових посередників "РосУкрЕнерго". На всяк випадок хочу вам сказати: 11 мільйонів кубометрів газу, які державне підприємство НАК "Нафтогаз України" і вся Україна отримали по пільговій ціні 153,9 – зараз рішенням РНБО хочуть повернути приватній структурі "РосУкрЕнерго", на чому хочуть заробити мінімум 4 мільярди доларів".

  Членів Рабезу обурило те, що замість брати участь у засіданні Юлія Тимошенко влаштувала прес-конференцію. Секретар РНБО Раїса Богатирьова так само під-час засідання проаналізувавши заяви зроблені прем`єркою дійшла висновку - Тимошенко сказала неправду. Щоб присоромити її рішення РНБО вирішили розсекретити і оприлюднити за кілька днів.

  Ольга Кошеленко, Андрій Поставець, Володимир Леонов та Максим Шинкаренко 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (9.08Мб)

  Попередній матеріал
  Освітяни анонсують пікетування мерії
  Наступний матеріал
  Гавриш: на засіданні РНБО не йшлося про повернення до "РосУкрЕнерго"
  Теги:
  Loading...