Петро Порошенко
Петро Порошенко фото Європейська солідарність

Через атаку на свободу слова: Порошенко передав журналістам акції "5 каналу" та "Прямого"

Читайте по-русски
Лайкозалежна влада намагається заткнути рота незалежним від неї масмедіа, наголосив політик

П'ятий президент України Петро Порошенко передав усі акції "5 каналу" та "Прямого", якими володів, – журналістам цих мовників.

Про це стало відомо з особистого відеозвернення політика.

Порошенко нагадав про ухвалення антиконституційного закону про олігархів. Наголосив, що вільні ЗМІ є одним з найважливіших інститутів демократичної держави, а прагнення Володимира Зеленського взяти під контроль усі медіа в країні – це шлях до диктатури.

"Кажуть, правда очі коле. І тому лайкозалежна влада так прагне заткнути рота незалежним від неї масмедіа. Головне, для чого придумали так званий "закон про олігархів", навіть не сумнівайтеся, – це взяти під повний контроль Банкової засоби масової інформації", – впевнений політик.

Він продовжив: "Інформаційні служби більшості телеканалів і без того перебувають в оперативному управлінні Офісу президента. Але просто оренди – владі вже замало. Вона хоче забрати ці канали у фактичну власність Зеленського. Він особисто хоче визначати номінальних покупців, коли змусить теперішніх власників за допомогою "закону про олігархів" продати свої масмедіа ресурси. А про те, що санкційні рішення РНБО приймаються на корупційній основі, виляпав не хтось інший, як лідер фракції Зеленського в Раді".

Лідер "Європейської Солідарності" констатував, що чинний глава держави звернувся до тієї ж технології, що й Володимир Путін у Росії на початку 2000-х.

"Прикрившись нібито боротьбою з олігархами, той взяв під контроль телеканали, придушив свободу слова, знищив політичну конкуренцію і побудував диктатуру. Володимир Олександрович хоче стати як Володимир Володимирович. Але, як казав Леонід Данилович, Україна – не Росія", – нагадав він.

Він вказав, що вже третій рік телеканал "Прямий" піддається нападкам з боку влади.

"21 травня 2019 року пройшла інавгурація, і буквально за три дні, 24 травня 2019 року проти тодішнього власника каналу порушили кримінальну справу. Зробили це за доносом поплічника Януковича Портнова, який на той час був ключовим юридичним радником Зеленського. У середині лютого цього року за лічені години до того, як Радбез міг впровадити санкції проти "Прямого", я змушений був купити акції каналу, щоби взяти під свій захист свободу слова", – зауважив Порошенко.

І пояснив: "Днями, через атаку на свободу слова, яка є справжньою мішенню закону про олігархів, я вимушений був прийняти рішення про продаж акцій обох донедавна своїх каналів журналістам: теперішнім і колишнім, які працювали на "Прямому" і, звичайно, на "5 каналі", який боровся з цензурою ще в часи Помаранчевої революції та Революції Гідності. Частина цих журналістів – народні депутати. Згідно з законом, свої пакети вони передали в управління телеканалам, які об'єдналися в холдинг із символічною назвою "Вільні медіа".

Він резюмував: "Україна – це Європа. І вільні ЗМІ – це важливий інститут у кожній демократичній державі. Ми не дамо знищити завоюванні Революції Гідності. Ми не дозволимо збудувати в Україні диктатуру, подібну до режиму Путіна чи Лукашенка".

Нагадаємо, 23 вересня Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому резонансний закон щодо олігархів. Відповідно до нього, Рада національної безпеки й оборони визначатиме, хто в Україні є олігархом. А до останніх – застосовуватимуться певні обмеження.

Уповноважена ВР з прав людини Людмила Денісова спрямувала тодішньому спікеру парламенту Дмитру Разумкову офіційний лист, у якому вказала на невідповідність законопроєкту Конституції. Політологи та аналітики також вважають, що у президентському законопроєкті про боротьбу з олігархами є серйозні ризики.

Попри це – 5 листопада президент Володимир Зеленський підписав закон про олігархів.

Попередній матеріал
Нелегальні мігранти розбили табір на кордоні з Польщею, їх охороняють білоруські спецслужби
Наступний матеріал
За кого голосуватимуть антивакцинатори – "5 копійок"
Loading...