Валерій Чалий
Валерій Чалий 5 канал

Чалий заявив, що переслідування Порошенка – умова зустрічі Зеленського із Путіним

  Читайте по-русски
  Справою Порошенка нас відволікають від багатьох питань

  Надзвичайний і повноважний посол України в США (2015-2019) Валерій Чалий заявив, що переслідування п’ятого президента, лідера партії "Європейська Солідарність" Петра Порошенка є умовою зустрічі президента України Володимира Зеленського та президента РФ Володимира Путіна, адже Порошенко для Путіна є ворогом №1. Про це Чалий повідомив в ефірі одного із телеканалів.

  "Справою Порошенка нас відволікають від багатьох питань. Зовнішня політика. Як нас будуть сприймати? У нас прекрасні документи, стратегія зовнішньополітичної діяльності, зараз послів зібрали на Закарпатті, все прекрасно. Але водночас Володимир Зеленський підписав під час візиту у Вашингтон зобов’язання з Джозефом Байденом. Він сказав: я закінчу судову реформу, яка, до речі, Порошенком починалась", – зазначив Чалий

  За його словами, такі речі не робляться одним президентом. Порошенко почав, а Зеленський завершує.

  "Вони хотіли зробити остаточну реформу, яка б дозволила створити не тільки Вищий антикорупційний суд, але і Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру. Якби призначили керівника, то вже б депутати, що "конверти" брали і так далі, вони б уже сиділи в січні. Натомість нам показують справу, яка нічим не закінчиться. Уявіть собі, Януковича звинувачували в державній зраді, і скільки років це тривало. Є лист, де він запрошує війська від Путіна зайняти територію України. І то, це відбувалося скільки років. Я бачив це вже", – додав експосол України в США.

  Чалий зауважив, що бачив це все з Юлією Тимошенко.

  "Тоді я так само на ефірах, не будучи в той час при владі, говорив: це не призведе ні до чого. Тим більш в умовах, коли у нас зовнішній ворог стоїть біля кордонів. У вас було 2,5 роки доказати всім, що там є якісь кримінальні справи. У мене є вже переконання, хоч я й не можу це довести. Але, маючи досвід роботи й спілкування з російською стороною на багатьох переговорах, я вважаю, що це вимога Путіна для того, щоб він погодився з Зеленським говорити. Тобто для Путіна Порошенко – це ворог №1. Я вам нагадаю, навіть у Мінську, коли під тиском зброї, під тиском російських танків змушені були якісь укладати домовленості, щоб зупинити цю війну, після цього Путін тричі пробував пришвидшити завершення цього перемир’я в Мінську. Для чого йому це було потрібно? Щоб оточити українських воїнів. І вони витримали в результаті, навіть після домовленостей, три доби. І почали розстрілювати", – акцентував увагу дипломат.

  Експосол допустив, що умова зустрічі Зеленського та Путіна – тиск на Порошенка.

  "Я впевнений, що тепер, коли Порошенко, український народ, воїни, наша армія й добровольці звільнили дві третини території, після цього він ворог №1 Путіна. І зараз умова зустрічі Зеленського з Путіним – якраз Порошенко, якщо не за ґратами, то під таким тиском для того, щоб його політично знищувати. Можна по-різному ставитися до політика Порошенка. Але я вам скажу цитату Порошенка: "Ми захистимо країну, ми будемо оборонятися. Не лякайте нас". Здатні ми сьогодні сказати Путіну в очі ці слова? Здатні чи ні? А мусимо бути здатні", – підсумував Чалий.

  Як повідомляв 5.UA, Велика Британія поставила під сумнів чесність і прозорість розслідування щодо Петра Порошенка. Посольство США також оприлюднило заяву щодо політичних мотивів у справі проти п'ятого президента.

  Нагадаємо, як наголосив адвокат Ілля Новіков під час брифінгу, так звана кримінальна "підозра" була сфабрикована за вказівкою з Офісу президента Зеленського проти лідера "Європейської Солідарності" та не має жодних правових підстав, а отже, є незаконною. Інший адвокат Ігор Головань повідомив, що "підозра" п'ятому президенту України навіть формально містить помилки, а тому є незаконною.

  Крім того, адвокати наголосили, що будь-які таємні рішення про арешт є незаконними, а Зеленський просто хоче шоу "під ялинку".

  Попередній матеріал
  Росія може розпочати свій наступ на Україну з Азовського моря – WP
  Наступний матеріал
  Бустерне та додаткове: чим відрізняються ці щеплення від COVID-19 та як їх отримати
  Loading...
  Зеленський прокладає собі долю Януковича – Луценко про можливий арешт Порошенка

  Зеленський прокладає собі долю Януковича – Луценко про можливий арешт Порошенка

  Підозра Порошенку, комуналка у 2022-му та новорічні свята – "Підсумки тижня"

  Підозра Порошенку, комуналка у 2022-му та новорічні свята – "Підсумки тижня"

  Україна могла купувати газ удесятеро дешевше, ніж купує тепер – Порошенко

  Україна могла купувати газ удесятеро дешевше, ніж купує тепер – Порошенко

  "Підозра" Порошенку – це велике новорічне шоу з неукраїнськими режисерами і поганими українськими акторами – депутатка

  "Підозра" Порошенку – це велике новорічне шоу з неукраїнськими режисерами і поганими українськими акторами – депутатка

  Навіщо переслідують Порошенка та як розблокувати антикорупційну реформу – "ПОЛІТКЛУБ Віталія Портникова"

  Навіщо переслідують Порошенка та як розблокувати антикорупційну реформу – "ПОЛІТКЛУБ Віталія Портникова"

  Репресії проти опозиції повертають нас у часи Януковича – Геращенко

  Репресії проти опозиції повертають нас у часи Януковича – Геращенко