Міхеіл Саакашвілі
Міхеіл Саакашвілі Facebook / Міхеіл Саакашвілі

"Били та тягли за волосся": Саакашвілі написав із Глданської в'язниці

Читайте по-русски
Пенітенціарна служба Грузії оприлюднила відео, як політик покидає тюрму в Руставі

Міхеіла Саакашвілі необхідно перевести до цивільної лікарні, де йому б надали належну медичну допомогу. До цього грузинську владу закликало українське Міністерство закордонних справ.

Офіційну ноту відомство передало до посольства Грузії в Україні. Київ розчарований тим, що свого колишнього президента – нині українського громадянина – перевели до тюремної лікарні в Глдані. А українській стороні про це нічого не повідомили.

Напередодні особистий лікар Саакашвілі повідомив про погіршення здоров'я бранця через голодування і закликав терміново надати йому лікування у багатопрофільній клініці. Грузинські ЗМІ в понеділок, 8 листопада, оприлюднили відео, де політик збирає речі у своїй камері, потім його ведуть сходами, а далі – з території в'язниці піднімається вертоліт.

Зранку вівторка, 9 листопада, Саакашвілі написав у Facebook, що його обдурили. За його словами, йому обіцяли, що повезуть до звичайної міської поліклініки. Через це, зокрема, скасували зустріч із медиками та рідними в Руставі. Але привезли до медичного закладу на територію іншої в'язниці.

За словами Саакашвілі, ув'язнені Глданської в'язниці із галасом зустріли його прибуття. А один із працівників установи нібито сказав йому: "Ось, пташка, ти в наших руках".

"Незважаючи на категоричну відмову, мене витягли з машини, повалили на землю і кілька разів ударили по шиї. Мене тягли за волосся, і я, звичайно, чинив опір, так само, як у палаті, коли до мене підійшов якийсь невизначено кримінальний медичний персонал, і я справді відштовхнув його, бо вони почали вводити мені щось без мого дозволу. Моя реакція була викликана стресом після цього насильства і жорстокого поводження", – написав він.

Пенітенціарна служба Грузії оприлюднила відео, як політик покидає тюрму в Руставі. Там запевнили, що Саакашвілі зробив це добровільно та без спротиву.

Нагадаємо, Міхеіл Саакашвілі таємно прибув з України до Грузії 1 жовтня. Хоча знав, що йому загрожує арешт, адже на батьківщині фігурує в кількох кримінальних справах. Своє затримання вважає незаконним, а обвинувачення – сфальсифікованими. У тюрмі назвав себе політичним в'язнем та через це оголосив голодування.

Попередній матеріал
У Києві затримано головного воєнного злочинця донецької катівні "Ізоляція" (оновлено)
Наступний матеріал
Диктант національної єдності написали українці – як це було
Loading...
Стан погіршився: Саакашвілі у в'язниці погодився на медогляд – лікар

Стан погіршився: Саакашвілі у в'язниці погодився на медогляд – лікар

Ув'язнений Саакашвілі розповів, доки планує голодувати

Ув'язнений Саакашвілі розповів, доки планує голодувати

Саакашвілі сидітиме у в'язниці 6 років, рішення не оскаржується – прокуратура Грузії

Саакашвілі сидітиме у в'язниці 6 років, рішення не оскаржується – прокуратура Грузії