mil.gov.ua

Блокування роботи ОБСЄ на Донбасі – у ТКГ гостро відреагували на дії окупантів

  Читайте по-русски
  У ТКГ вважають, що такі дії ворога спрямовані на витіснення ОБСЄ з окупованих територій, що є грубим підривом системи безпеки в Європі

  Тристороння контактна група з мирного врегулювання ситуації на сході України розглядає дії окупантів, які блокують роботу членів місії ОБСЄ на Донбасі, як системний підрив повноваження місії. Водночас ОБСЄ констатувала загрозу своїм патрулям. Про це розповів спікер української делегації в ТКГ Олексій Арестович у коментарі "РБК-Україна".

  "Дві доби їх бази (ОБСЄ – ред.) у Донецьку і Горлівці були блоковані. Вчора спробували виїжджати, не пустили. Українська делегація розглядає ці дії як системний підрив повноваження місії", – зазначив Арестович.

  Він додав, що у сукупності з непродовженням мандата місії ОБСЄ на російських прикордонних пунктах переходу "Донецьк" і "Гуково", дані дії РФ у ТКГ розцінюють як послідовну і свідому політику, спрямовану на витіснення ОБСЄ з окупованих територій, що є грубим підривом системи безпеки в Європі.

  Арестович наголосив, що українська делегація в ТКГ знаходиться в постійному контакті з постійним представництвом ОБСЄ у Відні і СММ ОБСЄ.

  "Ще раз підкреслюємо, що діяльність СММ ОБСЄ ми розглядаємо як основу неупередженого моніторингу ситуації в районі збройного конфлікту на сході України, і віддаємо належне місії як силі, що сприяє діалогу між його сторонами, – Україною і РФ", – додав Арестович.

  Як повідомляв 5.UA, ОБСЄ призупинила свою місію з моніторингу на Донбасі з міркувань безпеки, оскільки вже кілька днів під готелем, де проживають члени місії ОБСЄ, проходить "акція протесту" окупантів. Крім того, стало відомо, що російські найманці заблокували спостерігачів ОБСЄ на базі в Горлівці.

  Попередній матеріал
  На щабель вище України: агенція S&P підвищила кредитний рейтинг "Метінвесту" до рівня "B+"
  Наступний матеріал
  Нова влада перешкоджає переходам релігійних громад до Православної церкви України – Епіфаній
  Loading...