Переговори у Мінську
Переговори у Мінську фото із соцмереж

Білорусь отримує політичні вигоди від надання майданчика для Мінського процесу – Айвазовська

  Білорусь, надаючи майданчик для проведення переговорів щодо врегулювання конфлікту на сході України, отримує політичну вигоду незалежно від успішності переговорного процесу

  "Приймаюча сторона отримує політичну і репутаційну вигоду від самого процесу, хоч яким би успішним чи неуспішним він був", – написала на сторінці у Facebook представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи, координатор громадянської мережі "Опора" Ольга Айвазовська.

  На думку Айвазовської, місце проведення консультацій у форматі ТКГ по Донбасу має відповідати трьом базовим критеріям.

  "Політична нейтральність приймаючої сторони до всіх учасників, логістична зручність і гарантії безпеки – як фізичної, так і політико-інформаційної. За логістики Мінськ дуже зручний, адже з Києва на літаку 50 хвилин льоту. Невтручання в сам процес білоруси забезпечили, як і організаційно сприяють сторонам. Ось з безпеки недостатнє відчуття самої безпеки, принаймні, у мене персонально. Не завжди це залежить від мінської влади, скоріше, накладається контекст відсутності російсько-білоруського кордону і дружньої держави з усіма", – зазначила вона.

  Як повідомляє видання DW, у Білорусі роздратовано відреагували на озвучену президентом Казахстану Нурсултаном Назарбаєвим нібито пропозицію Дональда Трампа перенести переговори щодо врегулювання на Донбасі з Мінська в інше місце. Міністр закордонних справ Білорусі Володимир Макей у п'ятницю, 19 січня, зауважив, що успіх переговорів не залежить від місця їх проведення.

  "Навряд чи щось залежить від місця проведення переговорів. Переговори з питань України можна перенести хоч в Антарктиду, якщо буде впевненість в їхньому успіху", – заявив Макей.

  Як повідомляв 5.ua, в четвер, 18 січня, президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв на прес-конференції в Нью-Йорку за підсумками засідання Ради безпеки ООН заявив, що президент США Дональд Трамп пропонує перенести з Мінська в інше місце переговори із врегулювання конфлікту в Україні. 

  Попередній матеріал
  Спалах кору: хочуть підвищити відповідальність за невакцінацію
  Наступний матеріал
  ОБСЄ повідомила про ситуацію з відновленням мобільного зв'язку в ОРДЛО
  Loading...

  У Мінську обговорювали закон про реінтеграцію Донбасу – Сайдік

  Київ і ОРДЛО обмінялися списками заручників – прес-секретар Кучми

  Геращенко озвучила пріоритети Мінських переговорів на 2018 рік

  В Італії вважають, що криза в Україні ставить під сумнів принципи основні ОБСЄ

  Держдеп США закликає провести на Донбасі обмін заручниками за формулою "всіх на всіх"

  Зеркаль про "Мінськ": Немає більш успішного формату, якщо Росія не хоче вести діалог