Трамп на саміті НАТО
Трамп на саміті НАТО 5 канал

Безпекові питання та гучні заяви Трампа – включення з саміту НАТО у Брюсселі

Лейтмотивом цьогорічного саміту стала єдність країн-членів Альянсу

У Брюсселі – у розпалі саміт НАТО. Лідери 28 держав-членів обговорюють нагальні питання безпеки, серед них й російську агресію щодо України. Окрім того, останній напад смертника у Манчестері вніс корективи у зустріч. Саміт фактично почали з хвилини мовчання, яку запропонував американський президент Дональд Трамп. Він уперше на зустрічі лідерів Альянсу, передає кореспондент "5 каналу" з Брюсселя.

Сьогодні ж відбулась урочиста церемонія відкриття нової штаб-квартири НАТО, де підняли стяги членів Альянсу. А от лейтмотивом цього саміту стала єдність країн-членів.

Поблизу нової штаб-квартири НАТО сьогодні ж відкрили два меморіали – це меморіал берлінської стіни (його відкрила канцлер Німеччини Ангела Меркель) і пам'ятник жертвам терактів 11 вересня 2001 року (його відкривав президент США Дональд Трамп). Останній наголосив на тому, що всі країни-члени НАТО мають збільшити свої витрати на оборону, як про це було домовлено на саміті 2014 року.

Утім, Трамп зазначив, що поки лише п'ять з 28 країн Альянсу дотримались угоди. Потому президент США заявив, що країни НАТО винні американським платникам податків дуже великі гроші. Як почався перший саміт НАТО за участі президента США Дональда Трампа – дивіться у сюжеті:

Попередній матеріал
Китайські винахідники створили електровелосипед, який поміщається в рюкзак
Наступний матеріал
Збитки у понад мільярд: із зали суду відпустили ще одного екс-податківця
Loading...

У Брюcселі стартує "незвичайний саміт" НАТО – знайомитимуться з Трампом

Трамп: Росія має відповісти за свої дії на Донбасі та в Криму

ІДІЛ, Росія, бюджет: Для чого НАТО збирається на саміт – включення з Брюсселя