Atlantic Council: Україна досі страждає від наслідків тиранії Сталіна і Гітлера

  На всьому пострадянському просторі 9 травня стало традиційним святом закінчення Другої світової війни. Однак в Україні в цей день часто присутнє відчуття, ніби вона й досі триває

  Про це в статті для Atlantic Council пише Пітер Дікінсон, додаючи, що з моменту здобуття незалежності України в 1991 році історія Другої світової війни стала головним інструментом боротьби за історичну пам'ять українців, маніпуляція якою дозволила б визначити їхнє майбутнє, передає видання ZN.UA.

  Дікінсон зазначив, що гасла 30-х і 40-х років минулого століття досі мають силу в українському суспільстві. А сучасні політичні і геополітичні аргументи постійно опускаються до аналогів часів Другої світової війни. Найбільш тривожним є той факт, що російська гібридна війна у Криму та Донбасі опирається на кремлівські зусилля зобразити українців нібито сучасними "наступниками" легіону Адольфа Гітлера.

  Всі ці нескінченні війни за історичну пам'ять – це лише симптоми значно більшої посттоталітарної травми, що мучить сучасну Україну, яка в минулому столітті опинилася в епіцентрі найгірших злочинів проти людства як з боку Гітлера, так і з боку Сталіна.

  На початку ХХ століття боротьба за контроль над Україною відігравала головну історичну роль як для нацистів, так і для радянських комуністів, що призвело до катастрофічних наслідків. Також Україна стала головним полем битви після повалення монархії в Росії, головною мішенню сталінської кривавої машини-убивці, найбільшим завоюванням Гітлера в 1941 році в рамках плану "Барбаросса".

  За період від революції в Росії до 50-х років Україна була найбільш кривавішим місцем на планеті. Вона стала лабораторією терору, яка відібрала життя 15-20 мільйонів українців.

  Найгірше те, що тоталітарна спадщина зробила можливою гібридну війну Росії, створивши родючий ґрунт для емоційних пропагандистських атак Кремля. Російське використання посттоталітарної травми України зробило її пріоритетним питанням національної безпеки для Києва і міжнародною проблемою, яку більше не можна ігнорувати.

  На думку автора, щоб загоїти історичні рани, Україна повинна припинити розділяти сталінський і нацистський терор. Натомість їм варто підходити до тоталітарного досвіду у ХХ столітті як одного цілого. Це дуже важливо для того, щоб протистояти негативному сприйняттю України і позиціонувати її як суспільство, яке найбільше у світі постраждало від тоталітаризму. Лише так, на думку автора, українці з різних куточків країни зможуть дійти згоди і об'єднатися навколо спільного відчуття національної ідентичності. І цей процес вже почався. Другий рік поспіль українці відзначають капітуляцію Третього рейху 8 травня, називаючи це Днем пам'яті і примирення. На противагу улюбленому військовому пафосу і парадам у Росії, українці почали вшановувати пам'ять жертв війни.

  Також нове свято визнає перші два роки війни, коли Сталін і Гітлер разом поділили Східну Європу. Радянська і сучасна російська історія заперечує це. Наступним кроком України, на думку автора, повинно стати розширення цього періоду за межі 1939-1945 років. Вона повинна вшановувати жертв за період з 1917 до 1954 року, що зробить її глобальним хранителем пам'яті про всіх жертв тоталітаризму в ХХ столітті.

  Як повідомляв 5.ua, Україна та Туреччина домовились про співпрацю в деокупації Криму та захисту кримських татар, які проживають на поки що окупованій території.

  Попередній матеріал
  Джонні Депп про президентство Трампа: це буде кінець для Америки
  Наступний матеріал
  Проросійські хакери атакували штаб-квартиру партії Меркель

  Україна була театром бойових дій між двома тиранами - Бірчак

  "Тиранії закомплексованих фюрерів падають завжди" – Турчинов

  "Відновлення культу тирана": в Росії оголосили конкурс селфі з Леніним

  Порошенко: Крим все більше нагадує сталінські часи

  Розвідка США прирівняла Путіна до Сталіна

  5 канал - трансляція наживо