фото АПУ

АПУ прокоментувала одіозну заяву Путіна щодо "росіянки" Анни Ярославни

  Під час перемовин з Еммануелем Макроном президент РФ Володимир Путін прирахував Анну Ярославну до росіян

  В Адміністрації Президента України відповіли на заяву президента РФ Володимира Путіна стосовно "росіянки Анни Ярославни".

  Так, за словами заступника голови АП Дмитра Шимківа, російський президент Володимир Путін "намагався ввести в оману", назвавши Анну Ярославну руською.

  "Мої дорогі французькі друзі, президент Росії Путін намагався ввести вас в оману сьогодні – Анна Київська, королева Франції, з Києва, не з Москви (на той час Москва навіть не існувала)", – написав він на сторінці у Facebook.

  Крім того, він зауважив, що саме українська громада у Франції шанує пам'ять Анни в Санлісі, де вона заснувала монастир.

  "До речі, знамените Реймське Євангеліє, яке використовувалося під час коронацій французьких королів, спочатку було власною книгою Анни з відомої бібліотеки Ярослава Мудрого, її батька – великого князя Київського", – додав Шимків.

  Також заступник голови АПУ порадив звернути увагу на знак Ярослава Мудрого. "Вам потрібні ще інші докази походження Анни Київської?" – підкреслив він.

  Нагадаємо, 29 травня президент РФ Володимир Путін осоромився на зустрічі з новим чільником Франції Еммануелем Макроном, назвавши дружину французького короля росіянкою.

  Довідка: Анна Ярославна (Анна Київська – у країнах Західної Європи) – дочка князя Київського Ярослава І Мудрого та його дружини Інгігерди (доньки шведського короля Улофа III Шетконунга). Вона була дружиною французького короля Генріха І Капета та королевою Франції. Анна Ярославна – мати короля Франції Філіпа І. 

  Як відомо, у понеділок, 29 травня, новий президент Франції Еммануель Макрон провів перемовини з російським президентом Володимиром Путіним. У ході зустрічі Макрон однозначно відповів Путіну на його "санкційне питання".  

  Попередній матеріал
  Українські банки в червні збираються посилити контроль операцій своїх клієнтів – ЗМІ
  Наступний матеріал
  Єдиний європейський номер: В Україні з літа запрацює дитяча "гаряча лінія"
  Loading...