rada.gov.ua

Антикорупційне бюро закрило справу проти Гонтаревої

  Раніше Антикорупційне бюро допитало Гонтареву у справі про можливе виведення коштів її родичами з "Дельта Банку"

  Національне антикорупційне бюро закрило справу проти голови Національного банку Валерії Гонтаревої про можливе виведення коштів її родичами з ліквідованого "Дельта Банку". Про це повідомили у прес-службі НАБУ.

  Постановою від 12 квітня кримінальне провадження від 16 грудня 2015 року за фактом зловживання керівництвом Національного банку службовим становищем закрито в зв'язку з відсутністю в діянні складу кримінального злочину.

  Раніше Антикорупційне бюро допитало Гонтареву у справі про можливе виведення коштів її родичами з "Дельта Банку".

  Нагадаємо, НАБУ розслідувало справу відносно голови НБУ Валерії Гонтаревої через депозити її сина і невістки в "Дельта банку". Так, НАБУ відкрило кримінальне провадження 16 грудня 2015 року за зверненням до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури голови правління громадської організації "Центр протидії корупції" Віталія Шабуніна.

  Він припустив, що керівництво Національного банку з метою одержання вигоди для членів родини голови НБУ заздалегідь інформувало їх про поганий фінансовий стан ПАТ "Дельта банку". За словами Шабуніна, це надало можливість родині Гонтаревої зняти грошові кошти з депозитних рахунків ПАТ "Дельта Банк" на суму близько 12,5 млн грн. Доказом факту зняття цієї суми була виписка за рахунком невістки голови НБУ, яку надав журналіст Олександр Дубинський. В ній зазначалася сума сплачених комісійних у розмірі 124 00 грн, що за версією Шабуніна, могло вказувати на можливе зняття коштів на суму 12,5 млн грн.

  Як пояснили в НАБУ, слідство встановило, що Гонтарева зняла з карткового рахунку 149900 грн, у той час як, відповідно до Протоколу тарифного комітету "Дельта Банк" від 01.12.2014, було встановлено 2% комісію на видачу готівки на суму, більшу від щомісячного обсягу видачі готівки за картковим рахунком (25000 грн). Таким чином, 124900 грн – це була сума перевищення ліміту, на яку було нараховано комісію у розмірі 2%, а саме 2498 грн (149900-25000=124900; 124900*2%=2498).

  Детективи також роз’яснили, що син голови НБУ Антон Гонтарєв шляхом перерахування коштів на рахунки інших осіб та зняття коштів частинами з рахунків ПАТ "Дельта Банк", отримав кошти зі свого депозиту, але його операції не носили виключного характеру, оскільки таким чином свої кошти з рахунків у банку вивели ще близько 13 тисяч клієнтів.

  Попередній матеріал
  Волинських бізнесменів піймали на шахрайстві із "гуманітаркою"
  Наступний матеріал
  Вночі у Києві стався вибух
  Теги:
  Loading...

  Гонтарева прокоментувала чутки про свою відставку та допомогу у приватних справах Президента

  Валерія Гонтарева: Зараз у нас йде другий крок реформи – це перезапуск банківської системи

  Гонтарева розповіла - що буде з гривнею. Інтерв'ю голови НБУ

  Неможливо змінити доларизовану економіку за один рік – Гонтарева

  Гонтарева розповіла про діяльність російських банків в Україні

  Гонтарева: Не треба сприймати коливання курсу як щось екстраординарне