5 канал

Аналітик прокоментував критичні точки, які назвав новий глава Представництва ЄС в Україні

З одного боку Мінґареллі хотів показати, що нічого не змінилося, з іншого – він одразу хотів показати критичні точки, на які він буде звертати увагу під час своєї роботи на цій посаді

Про це в ефірі "5 каналу" у програмі "Інформаційний день" заявив експерт ради зовнішньої політики "Українська призма", аналітик Українського незалежного центру політичних досліджень Віталій Мартинюк.

"З одного боку Мінґареллі хотів показати, що нічого не змінилося – вимоги, угода про асоціацію, безвізовий режим, реформи і так далі. Весь цей пакет від Європейського Союзу залишається. З іншого боку, він одразу хотів показати критичні точки, на які він буде звертати увагу під час своєї роботи на цій посаді. Ми почули сьогодні, що критичні точки – це реформи, боротьба з корупцією, електронне декларування, що останнім часом стало темою майже номер один в Україні. Цим самим він позначив, що не буде відступати і не буде проявляти лояльність, а буде чітко вимагати те, про що було домовлено", – зазначив аналітик.

Нагадаємо, сьогодні, 10 жовтня, під час першої прес-конференції голова Представництва ЄС в Україні посол Х'юґ Мінґареллі заявив, що рішення щодо безвізового режиму має бути прийняте Радою Євросоюзу та Європейським парламентом, і ці дві інституції наразі працюють над цим питанням.

Попередній матеріал
У Польщі невідомі зруйнували пам’ятник воїнам УПА
Наступний матеріал
Яким буде механізм запровадження візового режиму з Росією – аналіз

Голова Представництва ЄС в Україні не впевнений, що питання безвізового режиму розглянуть до саміту

Рада ЄС назвала точну дату проведення саміту Україна-ЄС