Олександр Турчинов
Олександр Турчинов 5 канал

Американці серйозно до цього поставилися – Турчинов про переміщення російських військ поблизу українських кордонів

Читайте по-русски
Екссекретар РНБО нагадав, що директор ЦРУ Бернс нещодавно відвідав Москву

Секретар РНБО України (2014-2019), керівник Центрального штабу "Європейської Солідарності" Олександр Турчинов в етері ток-шоу "Прямим текстом із Юрієм Луценком" прокоментував переміщення російських військ поблизу українського кордону. Про це повідомляє "5 канал". 

"Ви ж пам'ятаєте, як ми працювали до 2019 року? Ми дуже плідно і тісно співпрацювали з нашими американськими партнерами, партнерами країн НАТО, і коли була важлива інформація, то вона передавалася зовсім по інших каналах – через канали розвідки, спецслужб тощо. І в нас не було проблем з отриманням інформації. Але після цієї ганебної схеми провалу операції по затриманню "вагнерівців", коли всі зрозуміли, що саме політичне керівництво країни зрадило свої спецслужби. Скажімо так, щоб не конфліктувати з Путіним, вони здали напрацювання декількох років, дуже серйозно пророблену операцію, після цього довіра впала", – сказав екссекретар РНБО.

Олександр Турчинов розповів, що наші партнери змушені інформувати українських керівників через ЗМІ.

"Тепер наші партнери змушені інформувати українських керівників через ЗМІ. Вони надали достатньо, знаєте, для аналітика дуже небезпечну інформацію. Вони сказали, що в районі Єльні, це біля білоруського кордону, відбувається концентрація сухопутних, артилерійських і бронетанкових підрозділів. І в достатньо великій кількості. Вони проінформували, що 4-та дивізія, танкова, її наші телеглядачі краще знають як Кантемирівську дивізію, достатньо потужна, просувається в напрямку українського кордону і іже її підрозділи перебувають у Брянській і Курській областях. Будь-який військовий аналітик зразу розуміє: коли підтягуються резерви – це означає можливий наступ. На що звертають увагу американські аналітики? На те, що в нас достатньо серйозна концентрація військ в останній раз відбувалася навесні цього року. Також про це всі говорили. Але тоді це було демонстративно, показово і саме на це розраховував тоді Путін і його оточення, щоб залякати, примусити", – наголосив він.

Екссекретар РНБО зазначив, що директор ЦРУ Бернс нещодавно відвідав Москву. 

"А в цей раз, на що звертав увагу, це відбувалось приховано, і саме тому так нахабно брехали наші заступники, керівники. Тому що, от знаєте, це взагалі було дивно. Американці дуже серйозно до цього поставилися, дуже серйозно. Вони не тільки попередили. Згадайте, Бернс, директор ЦРУ відправляється до Москви, проводить переговори з Патрушевим, навіть проводить переговори з Путіним, що фактично не по рангу. Після того голова об’єднаного комітету начальників штабів, генерал Марк Міллі робить офіційну заяву. Це багато чого варте. Шеф Пентагона починає консультацію із союзниками. І яка реакція української сторони? Може, вони звернулися до ООН, щоб зібрати Радбез? Може, вони почали вимагати посилення санкцій? Може, вони попросили додаткову зброю? Ні. Вони не просто почали спростовувати інформацію, а в образливій формі. Вони назвали це "інформаційною провокацією", назвали це "тиском", – підсумував секретар РНБО України (2014-2019).

Дивіться повний випуск програми: 

Як повідомляв 5.UA, США занепокоєні переміщенням російських військ поблизу українських кордонів та уважно відстежуватимуть подальший розвиток ситуації. Про це заявив держсекретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен.

Нагадаємо, нову Хартію партнерства України та США сьогодні підписали у Вашингтоні. Цей документ буде визначальним на роки. Будуть змінюватись адміністрації і президенти в обох країнах, але документ буде незмінним і гарантуватиме Україні підтримку з боку стратегічного партнера.

Попередній матеріал
COVID-амністія не для всіх: хто відповідатиме перед законом за підроблення сертифіката вакцинації – сюжет
Наступний матеріал
"Фортеця Зеленського потроху обложена і вона обкладається з різних флангів" – політолог
Loading...