Американський крейсер "Сан Джасінто" завершив навчання в Україні (РЕПОРТАЖ)

  Американський крейсер "Сан Джасінто" завершив свій триденний візит в Севастополь. Там у корабля було спільне навчання із корветом Тернопіль. І хоч на прощання американцям обіцяли антинатівськи пікети, на пристані військовий корабель проводжав один-єдиний протестувальник із червоним прапором.
  Команді "Сан Джасінто" обіцяли антинатовські гарячі пікети від першої і до останньої хвилини на увесь час перебування у Севастопольській бухті. За три дні 70 маніфестантів таки зібралися... раз... на дві години. Американські моряки кажуть - градус помітили лише атмосферний, на одному - українська військова зимова шапка.

  Дейл Хок, спеціаліст з комп’ютерних технологій: "Це подарунок одного з українських офіцерів після нашої вечірки, яку ми влаштували для гостей. Шапку використовую, щоб голові було тепло. Вона дуже стає в пригоді, коли в холодну погоду у Чорному морі доводиться працювати на палубі".

  Триденний візит до України завершували спільні навчання з корветом ВМС України "Тернопіль". Український корвет не поступався швидкості американському кораблю, попри менший розмір - 70 метрів проти 170. Обидва йшли з швидкістю 30 вузлів, це понад 50 кілометрів за годину. Проведення навчань мало в чому змінили звичний ритм життя американського екіпажу. Ланч на камбузі, як зазвичай, згідно із розпорядком.

  Дейв Келлі, корабельний кок: "Меню сьогодні таке: чікен гамбо, суп, салат з тунця, картопля, цвітна капуста та інші овочі".

  Вільні від вахти моряки використовують час за власним бажанням. Можна займатися спортом. Або відпочити в кают-компанії за книгою серед корабельних реліквій. Гостям охоче відкривають двері у всі приміщення, виняток - матроські кубрики та офіцерські каюти. Це принцип захисту приватного життя. Капітан 1 рангу Шарп теж показує лише свою робочу каюту, з гумором розповідаючи про ненависний робочий стіл.

  Метью Шарп, командир крейсера "Сан Джасінто": "Зазвичай, я мало часу проводжу у своїй каюті. Краще бути на мостику чи навіть у машинному відділенні. А робочий стіл навіює нудьгу. А що тут подобається так це – краєвид. Гляньте, який чудовий корабель "Тернопіль" попереду!"

  Американські моряки зізнаються, найбільше випробування на службі – розставання з родинами. На спеціальній дошці - листівки від коханих.

  Вероніка Райс, офіцер з громадських зв’язків: "Я призвалася на флот і флот навчив мене морській справі, а також дав можливість побувати в багатьох куточках світу, наприклад, у Севастополі. До речі, мій прапрадід ще у 70 роки дев’ятнадцятого сторіччя з Севастополя виїхав до Америки. Відтоді з наших родини ніхто тут не бував".

  До американського порту у Норфолку "Сан Джасінто" повернеться через сім місяців. За цей  час моряки зі США ще раз зустрічатимуться у морі зі своїми українськими колегами.

  Альбій Шудря, Алла Кузнецова, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.60Мб)
  Попередній матеріал
  Склав присягу чеський президент Вацлав Клаус
  Наступний матеріал
  "Гайдамаки" представили українській аудиторії "Кобзаря" (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)
  Теги:
  Loading...