Сергій Стерненко
Сергій Стерненко 5 канал

Акція "Ніч на Банковій. Знову": під ОПУ вимагають покарань за напади на активістів – включення

Читайте по-русски
Активіст Сергій Стерненко пояснив – чому акція проводиться саме під стінами ОП, а не МВС чи Генпрокуратури

"Ніч на Банковій. Знову" – акція під такою назвою проходить під стінами Офісу президента в Києві. Її учасники вкотре ставлять запитання – "Хто замовив Катю Гандзюк?". Крім того, вимагають розкриття нападів на інших активістів та громадських діячів.

На момент початку акції під будівлею ОПУ людей зібралося близько сотні, проте мітингувальники і далі продовжують підходити. Гасло цьогорічної акції –"Хто наступна Гандзюк?", адже під час акції минулого року активісти так і не почули відповіді на своє запитання.

Дивіться також: "Хто має подзвонити за цих чортів?": під СБУ активісти вимагали відповісти, хто замовив Гандзюк

Відомий активіст Сергій Стерненко пояснив – чому акція проводиться саме під стінами ОП, а не біля будівлі МВС чи генеральної прокуратури.

"Ми сьогодні розуміємо, що влада у країні сконцентрована саме в Офісі президента. Що президент має сьогодні свою монобільшість у парламенті, що він має свого генерального прокурора. Але зрештою, що найголовніше, президент є гарантом конституційних прав і свобод громадян, відповідно до Конституції. І Володимир Зеленський у квітні-місяці цього року в ході передвиборчої кампанії запитував у Петра Олексійовича (Порошенка) – коли сядуть вбивці Катерини Гандзюк? Сьогодні ми прийшли до нього з цим самим запитанням", – зазначив він.

Власне, дотримання прав і свобод – учасники акції і вимагають. Ще минулого року вони сформували "Список Гандзюк", в якому 55 осіб – громадських активістів, журналістів. На них були скоєні напади, замовники яких і досі непокарані.

Інші подробиці – дивіться у відео.

Попередній матеріал
ProZorro-2: що революційного в новому законі про публічні закупівлі
Наступний матеріал
Аркадій Бабченко в ефірі "5 каналу"
Loading...