Президент на засіданні РНБО
Президент на засіданні РНБО 5 канал

Агресія РФ в Азовському морі: Президент підтримав пропозицію РНБО про запровадження воєнного стану

Воєнний стан не є оголошенням війни, Україна не має наміру вести наступальні дії, мова іде про захист держави, її суверенітету. Україна буде й надалі дотримуватися Мінських домовленостей

Президент України Петро Порошенко заявив, що підтримує пропозицію Воєнного комітету щодо запровадження воєнного стану через напад на українські кораблі біля Керченської протоки.

"Я як Президент, як верховний головнокомандувач Збройних Сил, відповідно до Конституції приймаю рішення підтримати пропозицію воєнного комітету винести на засідання РНБО відповідне рішення і звернутися з ним до Верховної Ради України", — сказав Глава держави під час засідання Ради національної безпеки та оборони.

Військове положення планують ввести строком на 60 діб. 26 лютого має зібратися позачергове засідання Верховної Ради України, на якому депутати мають розглянути відповідний проект рішення.

Президент наголосив, що введення воєнного стану "не означає оголошення війни".

"Запровадження воєнного стану ніяким чином не означає, що Україна буде проводити будь-які наступальні дії... Україна ні з ким не планує воювати. Воєнний стан запроваджується виключно для оборони", – сказав він.

"Воєнний стан не означає нашої відмови від політико-дипломатичного шляху звільнення українських територій", – наголосив Порошенко, підкресливши, що Україна буде й надалі дотримуватися Мінських домовленостей.

За словами Президента, після оголошення воєнного стану буде проведена робота з резервом військовослужбовців першої черги.

"Вже зараз ми отримали сотні дзвінків від учасників АТО, які перебувають в резерві, щодо того, що вони вже пакують рюкзаки і готові заступати на оборону держави", - сказав він.

"Рішення не передбачає негайної мобілізації, але буде проведена робота з резервом першої черги. Я звертаються до вас, шановні ветерани, бути напоготові", - заявив Порошенко.

Президент акцентував, що введення воєнного стану не буде передбачати обмеження конституційних прав і свобод громадян України.

Попередній матеріал
У ВР збираються розглядати питання воєнного стану в Україні
Наступний матеріал
Президент України просить Раду розглянути запровадження воєнного стану
Loading...