Валерій Чалий washingtonexaminer.com

"Загроза повномасштабного військового конфлікта": український посол просить підтримки США

  Посол України у США Валерій Чалий звернувся до американських партнерів з закликом про рішучу підтримку України та чіткий сигнал з боку США агресору

  Українського дипломата запевнили, що пильно слідкують за ситуацією та готують відповідну реакцію.

  "Неправомірне застосування сили з боку РФ по відношенню до кораблів та персоналу ВМС ЗС України є провокацією, що виводить російську агресію проти України на новий рівень. Такі дії в Чорному та Азовському морях не тільки порушують міжнародно-правові норми, але й несуть в собі загрозу повномасштабного військового конфлікту та безпеці держав Чорноморського регіону.

  Негайно звернулися до американських партнерів з закликом про рішучу підтримку України та чіткий сигнал з боку США агресору. Запевнено про пильну увагу до розвитку ситуації та підготовку реакції з метою недопущення подальшої ескалації. Розраховуємо на підтримку нашого Стратегічного партнера" – йдеться у повідомленні Валерія Чалого у Facebook.

  Нагадаємо, ранком 25 листопада корабель РФ протаранив український буксир в районі Керченської протоки. Внаслідок зіткнення в українського судна було пошкоджено головний двигун та обшивка. Згодом стало відомо: РФ перекрила Керченську протоку та підняла в небо вертольоти. 

  Надвечір неділі з'ясувалося, що РФ застосувала зброю проти корабля ВМС ЗС України, було поранено українського моряка. Малі броньовані артилерійські катери, вражені вогнем противника, втратили хід. Українські судна було захоплено Росією. 

  Попередній матеріал
  Україна закликає до екстреного засідання Ради Безпеки ООН через напад РФ в Керченській протоці
  Наступний матеріал
  "Руки вгору, стріляємо!": ЗМІ опублікувалиаудіо записи переговорів в Азовському морі
  Loading...