9 травня як вихідний – це прекрасний формат для політичних провокацій – В'ятрович

Треба перенести вихідний з 9-го на 8 травня

Про таке заявив в ефірі "5 каналу" у програмі "Інформаційний вечір" голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович. 

"Я вважаю, відзначення 8 травня як Дня пам'яті і примирення, новий символ – червоний мак – вони прижилися. І дедалі більше людей обирає нові формати відзначення пам'яті про Другу Світову війну. Але безперечно, потрібен ще вирішальний крок. І я вважаю, що таким вирішальним кроком мало би бути перенесення вихідного дня з 9 травня на 8 травня. Це важливо, з одного боку, для підкреслення важливості цього нового формату пам'яті і примирення, який відзначаємо 8 травня. З другого боку, це важливо для певного розмінування 9 травня. Тому що 9 травня як вихідний – це прекрасний формат для різних політичних провокацій. Ми з вами стали свідками таких провокацій протягом кількох останніх років. Я переконаний, що завтра, на жаль, ми знову станемо свідками цього", – сказав В'ятрович.

На запитання ведучої, чи вдалося українському суспільству позбавитися стереотипів, В'ятрович сказав: "Від значної кількості комуністичних міфів і стереотипів ми позбавилися, але, на жаль, ще частина їх залишається. Зокрема те, що стосується Другої Світової, бо це було ядро цього комуністичного міфу, і його розкласти найважче… Взагалі, важливо персоналізувати цю історію, говорити не про якісь там безликі народні маси, як це робили в радянські часи, а говорити про конкретних людей і долі конкретних людей. Ми побачимо через долі конкретних людей різноманітність досвідів українців у Другій Світовій війні. Ми побачимо багато того, що виходить за межі цієї чорно-білої моделі, яку нам нав'язувала радянська, а тепер і російська пропаганда. І в цьому контексті ми зробили досить багато".

Попередній матеріал
"Подай зброю": гурт Kozak System презентував нову пісню, написану бійцем АТО
Наступний матеріал
Стартує перший півфінал "Євробачення" – включення з Португалії

"Інформаційний вечір": інтерв'ю з Володимиром В’ятровичем та Зоряном Шкіряком – відео

"Спроба чергової атаки в інформаційній війні": в Нацраді прокоментували ролик "Інтера", приурочений до 9 травня

СБУ: російські спецслужби готували провокації до 9 травня

"Інтер" потрапив у скандал через відео з концерту до 9 травня

Поліцейські 8−9 травня працюватимуть у посиленому режимі

Організатори примусової участі школярів в акції "Безсмертний полк" будуть покарані – Варченко