Зустріч Путіна та Лукашенка
Зустріч Путіна та Лукашенка фото - скріншот з відео

28 угод про союзну державу – як пройшла зустріч Путіна й Лукашенка та чи варто боятися українцям її наслідків

Читайте по-русски
Експерти зазначають, що Білорусь дедалі більше економічно залежить від Росії

Росія поступово поглинає Білорусь. Путін та Лукашенко сьогодні у Москві зустрічаються вп'яте за рік. У них на порядку денному узгодження дорожніх карт до угоди про союзну державу і виділення чергового кредиту Лукашенку для підтримання його режиму. Лукашенку ніде більше брати гроші, тож Путіну він може пообіцяти все, що завгодно. Журналістка "5 каналу" Марія Писаренко стежила за цією зустріччю.

У Москві закінчилася зустріч двох диктаторів – Лукашенка та Путіна, за підсумками якої вони дали пресконференцію. Експерти, з якими спілкувалися журналісти, пояснюють, навіщо усе це було. По-перше, Лукашенку більше нема з ким проводити міжнародні перемовини, адже після історії з примусовою посадкою літака з Романом Протасевичем від Лукашенка відвернулися всі держави. По-друге, Білорусі потрібно звідкись брати гроші, а Путін – єдиний, хто може із цим допомогти "останньому диктатору Європи".

Усього було обговорено 28 угод інтеграційного пакету. Уже завтра-післязавтра у Мінську планують імплементовувати ці домовленості в життя. 

Двоє лідерів кажуть, що прості мешканці будуть отримувати рівні права у всіх сферах, а мови про поглинання немає. Лукашенко обіцяє, що країни стануть ще потужнішими. 

Експерти ж із цим незгодні. Вони стверджують, що Росія хоче перетягнути Білорусь у свою сферу економічного впливу, зокрема мати спільну митну та податкову систему, а можливо, й навіть єдину валюту. 

Поки що Росія відтермінувала кредити Білорусі на 2024-2026 роки, коли в Білорусі пройдуть нові президентські вибори. Ймовірно, це робиться для того, щоб і потенційний новий лідер Білорусі опинився в економічній залежності від Росії. 

А от українцям поки що нервувати зарано, адже угоди, які підписуються, виконуються дуже довго. Так, у найближчі два роки очікувати загроз від цих домовленостей не варто.

Натомість загрозу можуть становити спільні російсько-білоруські навчання, які називаються "Захід-2021". Вони пройдуть на території обох країн, туди залучать чимало солдатів та техніки. В НАТО висловили занепокоєння цими навчаннями, адже росіяни не розкривають справжню кількість військових. Українські ж прикордонники заявили про готовність захищати український кордон. 

Марія Писаренко, "5 канал"

Коментарі Путіна, Лукашенка, а також думки експертів дивіться в відео:

Як повідомляв 5.UA, Олександр Лукашенко заявив, що очікує прийняття 28 "союзних програм" з Росією в жовтні

Попередній матеріал
Політолог розповів, якої допомоги слід чекати від США
Наступний матеріал
Міжнародний форум YES у Києві: які гості та головні виклики цьогорічного заходу – включення
Loading...

"Білоруси за наказом можуть піти вбивати українців, варіантів не буде": журналіст порівняв Лукашенка з Муссоліні

Путін сприймає санкції проти Лукашенка як тиск на себе особисто – журналіст

Лукашенко рухається в одному напрямі з Каддафі і тому намагається відтягнути страшну мить – дипломат

Лукашенко зустрівся з Путіним у російському Сочі – про що домовилися

Польща побудує паркан на кордоні з Білоруссю

Литва ініціює санкції проти Білорусі через великий потік нелегальних мігрантів