ucnoqta.az

Мінрегіон планує заборонити автостоянки в житлових кварталах – подробиці

  На місці автостоянок пропонують створювати дитячі ігрові майданчики та зручні зони для відпочинку

  Мінрегіон пропонує заборонити організацію парковок для автомобілів у дворах нових житлових кварталів. Про це повідомляє прес-служба міністерства.

  "Потрібно гармонізовувати житловий простір та використовувати його на благо мешканців будинків, створюючи дитячі ігрові майданчики та зручні зони для відпочинку. Тому, згідно з оновленими нормами, організація місць постійного або тимчасового зберігання засобів автотранспорту всередині кварталу не допускається. Гостьові автостоянки рекомендується розміщувати з боку вулиці або проїзду, що обмежує квартал", – цитує відомство заступника міністра Льва Парцхаладзе.

  Він вважає, що хаотичні парковки становлять загрозу безпеці життя через загазованість повітря та блокують проїзд медичної, пожежної та іншої спецтехніки. Відповідно до нового проекту ДБН Б.2.2-Х:201Х "Планування і забудова територій" гаражі та автостоянки легкових автомобілів рекомендується розміщувати на периферії житлових районів та на міжмагістральних територіях, а також у віддалених від ігрових майданчиків та зон відпочинку місцях житлової забудови.

  Для постійного паркування легкових автомобілів передбачаються наземні, підземні та комбіновані автоматизовані або звичайні гаражі. Відповідно до типу житлової забудови допускається влаштування підземних та вбудованих у житлові будинки гаражів, а також відкритих автостоянок. Щодо історичних та центральних районів міста, то паркування допускається тільки у підземних паркінгах.

  "Відстань від місця проживання власника транспортного засобу до гаражів чи автостоянок постійного зберігання не повинна перевищувати 700 м, а в умовах реконструкції або ремонту – 1000 м. Автостоянки для гостей рекомендується розміщувати з боку вулиці або проїзду, що обмежує квартал, на відстані не більш як 150 м від будинку", – пише Парцхаладзе.

  Як повідомляв 5.UA, закон щодо нових правил паркування набуде чинності в кінці вересня 2018 року.

  Попередній матеріал
  Ще не все: керівників САП і НАБУ викликають на звіт до Верховної Ради
  Наступний матеріал
  Забрав гроші та мобільний: у Києві іноземець напав з ножем на таксиста

  Президент погодив фото- і відеофіксацію порушень правил паркування та евакуацію авто

  "Небезпечний смітник": на Софіївській Борщагівці вночі згоріли п'ять автівок

  "Водосховище вийшло з берегів": на Сумщині затопило 48-тисячне місто, триває евакуація

  Оборудка з авто на іноземній реєстрації: як викрили масштабну схему нелегалів – ФОТО

  Прикордонники викрили масштабну схему ввезення в Україну авто на "єврономерах"

  На Харквіщині 45-тисячне місто залишилось без води: яка причина