iPhone 15 Pro
iPhone 15 Pro Apple

Який вибрати Айфон 15: базовий або Про

  Читайте по-русски
  Чим відрізняється камера, екран і пам'ять у базової і про моделей iPhone

  Базовий Айфон дешевший, "Прошка" продуктивніша. Чаші терезів - практично на одному рівні. Яка переважить - вирішують переваги та звички користувача. Далеко не останню роль відіграють цілі експлуатації: у Про більше перспектив у геймінгу та креативних завданнях, а "база" - відмінний варіант для особистої та ділової комунікації. Щоб остаточно визначитися із вибором, порівнюють смартфони за чотирма характеристиками.

  Екран

  На перший погляд дисплеї мобільних пристроїв ідентичні. Таке враження складається через розмір діагоналі — 6,1”. Такий дюймаж забезпечує ідеальний баланс між можливостями відображення та комфортом керування. Також збігається різновид матриці та пікова яскравість у приміщенні та на відкритому повітрі.

  Основні відмінності полягають у підтримуваних функціях та технологіях:

  1. У звичайного айфона частота оновлення 60 Гц, а 15 Про айфон підтримує ProMotion з діапазоном від 1 до 120 Гц;

  2. у флагмана - Always On, а у базового - екран спалахує тільки на вимогу.

  Камера

  Про набагато краще знімає при денному світлі і в умовах слабкого освітлення. Його потрійна камера підтримує портретний режим, макрофотографію та формат ProRAW. Крім основної ширококутної оптики, передбачені також об'єктиви: ультраширококутний і телефото. Можливе регулювання фокусної відстані, а якість картинки досягається за рахунок високої світлочутливості та просунутої апаратної складової.

  У iPhone 15 камера простіша. Вона подвійна, підтримка макро не передбачена, а самі сенсори менші за розміром. При цьому якість зйомки не викликає нарікань. Особливо, якщо фото та відео робляться для себе.

  Обсяг пам'яті

  Для творчих завдань, які потребують постійного наявності вільного місця на диску, - Айфон Про. У максимальній конфігурації він має Терабайт пам'яті. Для спілкування, інтернет-серфінгу, перегляду кіно та розважальних відео – iPhone 15 з мінімальною ємністю сховища 128 Гб.

  Щоб грати та користуватися програмами для обробки фото, монтажу коротких відео – просунутий смартфон на 512 Гб. Якщо вимоги до "заліза" невисокі, а пам'ять потрібна для зберігання JPG, PNG, HEIF та інших файлів - звичайна модель на півтерабайта буде доречною.

  Процесор

  Айфон 15 базовий "доношує" процесор за флагманами чотирнадцятого покоління. У Про – чіп, який раніше не використовувався купертинівцями.

  Новий A17 Pro перевершує A16 за низкою параметрів:

  • Кількість транзисторів та потужність,

  • число графічних ядер,

  • швидкість виконання обчислювальних операцій,

  • Енергоефективність.

  Якщо потрібний смартфон, який літає у вимогливих програмах і без проблем запускає ігри з передовою графікою, – вибір за iPhone 15 Pro. Баланс апаратних та візуальних характеристик за адекватні гроші пропонує базова п'ятнадцятка. Вона не бюджетна, але найдоступніша в лінійці.  Попередній матеріал
  У телемарафоні "Єдині новини" планують запустити комерційну рекламу
  Наступний матеріал
  Писанки з-під обстрілів – у Лаврі презентують нову виставку та унікальний перформанс
  Теги:
  Loading...