Втрати через "Укрзалізницю" можна порівняти із сумами допомоги від МВФ – експерт
foto

"Укрзалізниця" дискримінує промисловців - ЗМІ

  Представники промислових підприємств гірничо-металургійної галузі звинувачують "Укрзалізницю" в дискримінації і заявляють про можливу корупцію при розподілі вагонів

  Про це йшла мова в сюжеті "Телеканалу 24". Як говориться в матеріалі, "Укрзалізниця" не надає промисловим підприємствам гірничо-металургійної галузі необхідної кількості вантажних вагонів, через що зриваються терміни поставок продукції споживачам. Це завдає колосальної шкоди підприємствам, які є базовими галузями національної промисловості.

  Крім того, вказується, що така практика викликана присутністю корупції.

  "Деякі вантажовідправники, зазвичай це невеликі компанії, дозволяють собі домовлятися за гроші. Кожен вагон оцінюючи від тисячі до півтори тисячі гривень, і навіть вище. Підприємства гірничо-металургійного комплексу - це великі компанії. Вони не можуть дозволяти собі діяти такими методами. Тому, нажаль, "Укрзалізниця" забезпечує вагонами за залишковим принципом. Це одна з корупційних схем "Укрзалізниці", яка годує досить велика кількість людей ", - заявив в матеріалі президент об'єднання підприємств" Укрметалургпром"Олександр Каленков.

  Зазначається, що за підрахунками фахівців, на корупційних схемах в перерозподілі вагонів залізничні чиновники заробляють близько мільярда гривень на рік. У той же час недолік вагонів може привести до скорочення виробництва, що в свою чергу зменшить податкові надходження в бюджет і призведе до зростання рівня безробіття.

  "В минулому році точно було відомо, що тільки в силу того, що вчасно не були поставлені вагони, Україна не змогла експортувати на сотні мільйонів доларів або мільярд доларів додатково продукції просто тому, що фізично не могла цього зробити. На сьогоднішній момент ми маємо відверту корупційну ситуацію в "Укрзалізниці". І вона буде залишатися такою, поки там не пройдуть реформи", - повідомив економічний експерт Борис Кушнірук.

  Попередній матеріал
  ЄС – основний донор громадянського суспільства в країнах східного партнерства
  Наступний матеріал
  Чийгоз і Умеров заявили, що не просили про помилування у Путіна
  Теги: