Фарбування волосся
Фарбування волосся Shutterstock

Учимося на чужих помилках: три історії невдалого фарбування

Читайте по-русски
Ми спробуємо вберегти вас від негативного досвіду – на прикладі чужих ситуацій

Колористика – тонка справа, тому під час фарбування легко помилитися, якщо не вивчити всі тонкощі процесу. Одним невдалим знебарвленням можна зіпсувати волосся по всій довжині, а у разі використання несумісних барвників – отримати зовсім не той відтінок, який хотілося. Сьогодні ми намагатимемося вберегти вас від помилок на прикладі чужих історій.

"Регулярно фарбувалася в один колір, але корені були світлим, а кінці – вугільно-чорними"

"У підлітковому віці мені захотілося з блондинки перефарбуватись у темний колір, і, звичайно, вирішила зробити це сама. Вибрала гарний шоколадний відтінок, кілька перших фарбувань була задоволена результатом. Але через те, що у мене натуральне волосся світлого кольору, та ще й швидко росте, доводилося підфарбовувати корені кожні два тижні. Робила, як звикла в перші рази, – наносила фарбу на всю довжину. Щоправда, довгий час не розуміла, чому я регулярно фарбуюся в один колір, але корені у мене шоколадні, а ось кінці – вугільно-чорні".

Коли щоразу ви наносите фарбу по всій довжині, пігмент накопичується нерівномірно. Біля коренів відтінок буде не такий насичений, як ближче до кінців. Щоб цього уникнути, можна підфарбовувати лише корені, роблячи невелику розтяжку до основного кольору. Якщо відтінок втратив інтенсивність і став тьмяним, спробуйте тонувальні засоби – вони добре освіжають колір, але при цьому не змінюють його кардинально. Такі продукти є в асортименті багатьох брендів: Schwarzkopf Professional, SYOSS, Elseve, Redken, Kevin.Murphy та інших.

"Хотіла стати брюнеткою, а вийшла кікімора болотяна"

"Від природи у мене русявий колір волосся, але мені не подобається його тьмяний відтінок, тому багато років я фарбувалася натуральною хною та басмою. Першого тижня був насичений мідний відтінок, пізніше змивався в приглушений рудий. Мене все влаштовувало, волосся не псувалося, пігмент зберігався надовго. Але тут закортіло кардинальних змін. Купила стійку крем-фарбу у відтінку темний шоколад, пофарбувала волосся, на якому були залишки хни. У результаті це історія про те, як я хотіла стати брюнеткою, а вийшла кікімора болотяна. Волосся набуло зеленого відтінку, взагалі далекого від того, що було заявлено на пакуванні..."

Це досить поширений випадок. Справа в тому, що хна містить барвник лавсонію, який непередбачено реагує з аміаком, який є у складі більшості стійких фарб. На рудому волоссі утворюється зелений відтінок, на світлому – фіолетові відливи, на темному фарба лягає плямами. Щоб пофарбувати волосся після хни, необхідно провести кілька змивок. Це можна зробити в салоні чи вдома, використовуючи спеціальні засоби. Наприклад, шампунь глибокої очистки сприяє усуненню пігменту, але його не можна часто використовувати, щоб не пошкодити структуру стрижня.

Фарбування волосся
Фарбування волоссяShutterstock

"Надихнулася платиновим блондом, а залишилася без волосся"

"Це було кілька років тому, коли холодний блонд тільки став модним. Мені теж захотілося його приміряти, хоча до цього зовсім не фарбувала волосся. Записалася до салону, ззовні пристойного, він давно працював у нас в районі. Відтінок вийшов таким, як я просила. Але через кілька тижнів волосся почало обламуватися прямо біля маківки. Хоча я користувалася доглядом тільки для фарбованого волосся, розчісувала його акуратно. Як потім з’ясувалося, я була не єдиною постраждалою у цього майстра. Ось так надихнулася платиновим блондом, а залишилася без волосся. Дорогувато поплатилася".

Найчастіше сильна травматизація волосся пов’язана з неправильними пропорціями під час змішування фарби й додавання оксиданту (освітлювача). Таке може трапитися також у разі спільного використання продуктів різних брендів, коли концентрація компонентів не збалансована для утворення реакції. Тому радимо завжди дотримуватися інструкції, вибирати засоби одного виробника, ну і звертатися тільки до професійних майстрів, які мають гарні відгуки.

 

Попередній матеріал
У селі на Харківщині від мінометного обстрілу рф загинули п’ятеро людей
Наступний матеріал
У розвідці підтвердили підрив авто колишнього "слуги"-колаборанта Олексія Ковальова
Теги:
Loading...