"Особливий погляд" – "Сатурн"
"Особливий погляд" – "Сатурн" 5 канал

У Києві триває спроба рейдерського захоплення унікального НВП "Сатурн" – "Особливий погляд"

Читайте по-русски
"Сатурн" – головне підприємство з модернізації стратегічної радіолокаційної станції в Мукачевому та Центру по роботі з дальніми космічними об'єктами у Золочеві

Науково-виробниче підприємства "Сатурн", що є одним з ключових для космічної галузі України, заявляє про спробу рейдерського захоплення з боку структур, близьких до так званого "смотрящего" за Києвом Дениса Комарницького. Про це говориться у сюжеті програми "Особливий погляд", що виходить на "5 каналі".

"Сатурн" є головним підприємством з модернізації стратегічної радіолокаційної станції в Мукачевому та Центру по роботі з дальніми космічними об'єктами Державного космічного агентства в Золочеві.

Основні потужності розміщені на 11 га землі в Києві. Свого часу керівництво "Сатурну" вирішило, що для повноцінної роботи підприємства достатньо декількох корпусів. Тому частину території вирішили віддати під забудову. Інвестором проєкту з будівництва житла на 8 га території НВП "Сатурн" мало стати ТОВ "Міськєвробуд".

Компанія мала, насамперед, розробити проєктну документацію та забезпечити ухвалення нового детального плану території. Однак так і не спромоглася виконати умови договору з "Сатурном", вказують журналісти. Натомість, за словами голови наглядової ради НВП "Сатурн" Володимира Чміля, хотіла почати будівництво без дозвільної документації.

"Через порушення умов договору керівництво "Сатурну" ще 2019-го відмовилось від співробітництва з "Міськєвробудом" і заздалегідь повідомило про це листами. "Міськєвробуд" нібито і погодився на розірвання угоди, але через 2 роки, коли всі строки оскарження в судах спливли, звернувся до господарського суду. Вимагає сплати штрафу – аж 234 млн грн. А це, фактично, – прямий шлях до банкрутства легендарного підприємства", – йдеться у сюжеті.

Товариство "Міськєвробуд" звернулось до Господарського суду Києва одразу із 10 позовами до "Сатурну", аби через систему розподілення суддів вийти на конкретного суддю, який ухвалить необхідне для товариства рішення, розповіли журналістам в компанії "Сатурн".

Директором "Міськєвробуд" є Валерій Лєвцов, чий рідний брат є свояком сина колишнього міського голови Києва Леоніда Черновецького – Степана. Лєвцов є бенефіціаром або підписантом у кількох компаніях, які журналісти так чи інакше пов'язують з Денисом Комарницьким, Степаном Черновецьким та Сергієм Кучером – колишнім головою столичної ДАБІ.

На підприємстві "Сатурн" вбачають у діях "Міськєвробуд" спробу рейдерського захоплення задля того, аби використати під забудову десяток гектарів київської землі.

Зазначимо, що до 2023 року Науково-виробниче підприємство "Сатурн" має повністю завершити створення радіоастрономічної приймальної та системи зв’язку, систем передачі та накопичення даних на радіотелескопі РТ-32 в Золочеві.

Фахівці хочуть, аби відновлений радіотелескоп увійшов до Європейської мережі радіоінтерферометрів з наддовгою базою, яка проводить унікальні дослідження космічних радіоджерел. Також в планах приєднатися до космічної програми NASA "Артеміда" з відправки людей на Місяць та поступового освоєння Марсу.

Якщо ж структурам, пов'язаним із Денисом Комарницьким, вдасться захопити підприємство, космічний розвиток України опиниться під загрозою, резюмують автори програми.

Попередній матеріал
Показники "жовтої" зони мають 12 регіонів України – МОЗ
Наступний матеріал
"Вовина тисяча" для вакцинованих: пілотний проєкт "єПідтримка" стартував – як взяти участь
Теги:
Loading...