ТОП-5 відповідей на поширені питання про утеплення фасадів

Утеплення будинків 5.ua
Витрати на опалення цього року можуть стати непідйомними навіть для заможних власників приватних будинків. Адже прогнозоване підвищення тарифів на газ складе до 20%. Як же зекономити кошти від утеплення будинку та які матеріали краще обрати?

Наразі в Україні розпочався справжній "бум" утеплення будинків.  Однак тут можна припуститись помилок, а відповідно марно витратити немалі кошти, адже на якість утеплення впливає чимало факторів.

Як можна економити при утепленні?

Аби краще розібратись у можливій економії, розрахуємо витрати для уявного будинку, площею 250 квадратний метрів. В середньому будинок без утеплення витрачає 105 Вт/м2 теплової енергії  на годину! Тепловитрати утепленого будинку складають близько 60 Вт/м2 на годину. Якщо помножити зекономлені 40 Вт на 250 метрів  вийде 10 кВт. Якщо перевести це на гроші, то економія складе  в середньому 10 гривень на годину, а відповідно 240 гривень на добу!

Тож за опалювальний сезон, що триває близько 7 місяців, при утепленні економимо не менше 50 000 гривень! Тобто зовнішня теплоізоляція дозволяє зменшити витрати на опалення майже на 40%.

Утеплення будинків
Утеплення будинків5.ua

Як обрати технологію утеплення?

Виділяють дві системи утеплення фасадів в залежності від технології - це сухий та мокрий методи. Назва напряму вказує на характер процесів. При застосуванні мокрого методу утеплювач пошарово кріпиться на клеєву масу. Перевага цього методу в тому, що він сприяє виносу так званої «точки роси» назовні, тобто навіть при великій різниці температур в приміщенні та на вулиці не буде утворюватись конденсат. Однак виконувати такі роботи при мінусовій температурі не можна. Крім того, недоліком мокрого способу є значна тривалість процесу, адже перед тим, як нанести новий шар суміші, необхідно дочекатися повного висихання попереднього.

Сухий метод передбачає обшивку стін волокнистими матеріалами чи пінопластом. Ця технологія придатна для виконання навіть при мінусовій температурі.
Поширеним варіантом такого утеплення є вентильований фасад.

Утеплення будинків
Утеплення будинків5.ua

Який утеплювач краще?

Найбільш розповсюдженими є пінопласт або його більш дорогий аналог пінополістирол та мінеральна базальтова вата. Пінопласт - більш
дешевий вид утеплювача. Оскільки за використання «сухої» технології він не піддається зовнішньому впливу, часто використовують такі недорогі марки як ПСБ-С-15 або ПСБ-С-25. Однак, пінопласт має і значні недоліки. Насамперед – це його горючість. Температура самозаймання пінопласту більш ніж у 1,5 рази вища від дерева, та в 2 рази вища від паперу. Тож його категорично не можна застосовувати для утеплення дерев'яних зрубів. Крім того, цей матеріал легко руйнується під впливом багатьох лакофарбових матеріалів, що теж слід враховувати під час ремонтних робіт.

Кращим рішенням сьогодні спеціалісти будівельного ринку вважають мінеральну базальтову вату, яка на 97% складається з повітря і на 3% власне з каменю. Саме за рахунок наявності у складі базальту, забезпечуються відмітні протипожежні властивості мінеральної вати. Базальтова вата не те що не горить, вона навіть не піддається плавленню! Адже її виготовляють при температурі понад 1000 ° C. Пухка структура мінвати, де ізолятором виступає саме повітря, забезпечує здатність матеріалу ефективно протистояти втратам тепла. Якщо порівнювати з пінопластом, необхідно загадати про таку перевагу базальтової вати як паропроникність. Тобто стіни, як то кажуть, "дихають". Така властивість дозволяє взимку утримувати тепло в приміщенні, а влітку не впускати спеку в кімнати. Дешевим аналогом базальтової вати є скловата, однак вона є синтетичним матеріалом і не претендує на екологічність.

Утеплення будинків
Утеплення будинків5.ua

Які основні технологічні нюанси монтажу мінеральної вати?

Дотримання правильної технології – це запорука того, що гроші на матеріали не будуть витрачені марно! Тож, при монтажі мінеральної вати варто звернути увагу на наступні моменти: основним скріплювальним елементом є саме клейова суміш, а не дюбеля. Існують фасадні конструкції, де за умови використання базальтової вати, дюбель взагалі не застосовується. Крім того, такі металеві системи кріплення часто можуть стати «мостиками холоду», через які втрати тепла можуть становити до 30%! В процесі монтажу клей потрібно наносити  безпосередньо на сам утеплювач, а не на сітку. Якщо припуститись тут помилки, стіни з роками почнуть відшаровуватись!

Утеплення будинків
Утеплення будинків5.ua

Чому важливо залучити інженера-проектанта?

Для серйозних робіт не варто економити та винаймати сезонних робочих, краще довірити свій проект професійним компаніям з досвідом. Обробка віконних відкосів, внутрішніх кутів та місць примикання до покрівель – є найбільш важливими та складними при утепленні і повинні проходити з дотриманням усіх технологічних вимог. При цьому вітрові, динамічні та статичні навантаження при утепленні повинні бути ретельно виміряні інженером. І лише згідно його вказівок повинен проходити сам процес утеплення.  

Тож наш висновок -  при обміркованому виборі матеріалів і технологічно правильно виконаному утепленні приватних будинків можна і підвищити температуру в кімнатах в холодну пору року, і зменшити витрати на опалення. Потрібно лише правильно обрати виконавця.

Експертну думку надали фахівці компанії UBC

Попередній матеріал
Тенденції розвитку модних годинників та аксесуарів: що обирають українці
Наступний матеріал
Модні ювелірні прикраси: актуальні тренди осені-2017
Теги: