5 канал

T.B.Fruit: проблемна застава?

  Читайте по-русски
  Відомий український виробник соків бізнесмен Тарас Барщовський, власник компаній "Яблуневий Дар", "Танк Транс",T.B.Fruit ризикує позбутися майна

  Впродовж 2011-2013 років він набрав кредитів у банку "Дельта". Фінустанова у 2015-му році збанкрутувала. Тож позичальник вирішив кредит не повертати, повідомляють журналісти програми "Актуально". Загальна сума з відсотками, яка підлягає стягненню - понад 5 млрд грн.

  "Забирати заставне майно довелося Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. За інформацією журналістів, у листопаді 2019 року ФГВФЛ продав на голландському аукціоні права на вимоги по кредитах Барщовського Фінансовій компанії "Інвестохіллз Веста". Представники компанії "Інвестохілз Веста" у січні 2020 року прибули в село Солобківці на Хмельниччині з метою оглянути майно заводу, яке власник - Тарас Барщовський передав у заставу. Однак працівники охорони не дозволили навіть зайти на територію підприємства, аргументуючи тим, що завод зараз не працює: мовляв, сезон переробки яблук закінчився, а директор - у відпустці" – йдеться у сюжеті.

  За інформацією журналістів, за подібним сценарієм розвивалася ситуація і на іншому заводі, який знаходиться у селі Липовець у Вінницькій області. На прохання зайти на територію заводу та перевірити - чи заставне майно на місці - юристам категорично відмовили. Довелося викликати поліцію та фіксувати порушення закону.

  Адвокат ТОВ "Інвестохілз Веста" Михайло Виговський такі дії охорони заводу вважає незаконними: "Дії охорони я оцінюю, як незаконні тому що вони говорили що відсутній директор підприємства, тому не можуть пропустити. Хоча на територію заводу проходив працівник, який сказав що йде до директора і вони його пропустили Ми склали пояснення, щодо недопуску. Зараз будемо подавати заяву в правоохоронні органи, щодо незаконних дій щодо заставного майна".

  Юристи скаржаться, що така ж ситуація відбулась і на третьому підприємстві у селищі Городок на Львівщині – їх не пропустили на об'єкт через такі ж надумані приводи.

  "Таким чином ми можемо підсумувати поведінку боржника як таку, що не має наміру погашати заборгованість. Він буде застосовувати будь-які варіанти щоб перешкоджати нам, як кредитору стягувати цю заборгованість любими законними або не законними методами", – зазначив адвокат Євгеній Дяченко.

  В "Інвестохілз Веста" вважають, що юристи Борщевського взяли тактику на штучне банкрутство підприємств, аби не повертати позики.

  Попередній матеріал
  Понад 32 млн грн збитків – СБУ викрила масштабну корупційну схему в оборонці
  Наступний матеріал
  У США планують обмежити в'їзд для громадян семи країн – хто опиниться в "чорних списках"
  Теги:
  Loading...