Суперечки довкола СВК "Новоселицький"
Суперечки довкола СВК "Новоселицький" 5 канал

Продовження боротьби за СВК "Новоселицький": нове керiвництво попри перешкоджання старої влади активно розвиває кооператив

Читайте по-русски
За словами адвоката, попередній очільник не погодився з рішенням зборів – нового директора не впускає, а частину працівників налаштував проти пані Наталії, постійно підбурює громаду до непокори

У селі Вільшанська Новоселиця, що на Київщині, тривають суперечки навколо роботи сільськогосподарського виробничого кооперативу "Новоселицький". На початку квітня тут на загальних зборах обрали нового керівника.

"Відбулись загальні збори СВК "Новоселицький", засновники зібралися, зібралась їхня ініціативна група, присутніх на зборах було 14 осіб, за зміну, нового голову Войтенко Наталію Петрівну, проголосувало 10 із присутніх. Зміни відбувалися відповідно до всіх законодавчих актів. Тим більше відбувалися на підставі статуту затвердженого СВК "Новоселицький", тобто все в законному руслі", – розповів Олександр Прокопець, юрист сільськогосподарського виробничого кооперативу.

Однак, за словами адвоката, попередній очільник не погодився з рішенням зборів – нового директора не впускає, а частину працівників налаштував проти пані Наталії, постійно підбурює громаду до непокори.

"Нам заважають працівники самі, колишній голова. Заважають, перешкоджають, не дають працювати. Як саме заважають працювати? Вони не надають документи, вони не дають змоги зайти, ось наприклад на тракторну бригаду. Ми вчора хотіли, провести інвентаризацію у столовій, на складі паливо-мастильних засобів хотіли провести інвентаризацію. Нас туди не допускають", – пояснила Наталя Войтенко, обрана голова кооперативу.

Будь-які блокування – незаконні та неприпустимі, кажуть у кооперативі. Зазначають, що якщо є якісь претензії – їх мають розглядати суди.

"Хочемо зайти, провести інвентаризацію, підвищити заробітні плати, відремонтувати дороги. Пустили маршрутку, ми хочемо поставити зупинки, хочемо провести освітлення", – пояснює Наталя Войтенко.

"Я була за, щоб поміняли нового голову правління, тому що хочеться нової влади, хочуть як то кажуть добра якогось, розумієте, хочеться пожити. Як то кажуть нормально допрацювати до пенсії", – каже Таїсія Ніденко, працівниця СВК "Новоселицький".

Представники нового менеджменту кажуть, що попри протидію, вже виконують свої зобов’язання перед людьми: підвищили на 50% зарплату та орендну плату за паї. Зазначають, що також почали з’являтися нові робочі місця, тому вже запрошують до себе нових працівників.

"Другий місяць як сюди приїхала Наталя Петрівна і запропонувала, що ми можемо набирати  на роботу і так далі. До цього ми ходили до Миколи Петровича, він сказав, що на роботу ми не беремо. Ми хочемо бачити нових людей, які розуміють і дивляться в очі і чують тебе", – розповіла Світлана Клек, працівниця СВК "Новоселицький".

Нагадаємо, 10 квітня в селі Вільшанська Новоселиця, що на Київщині, у Васильківському районі, відбулись збори сільськогосподарського кооперативу "Новоселицький", на яких було обрано нового голову агрофірми. Причина зміни керівництва: низькі зарплати та мізерна плата за оренду паїв. На зборах новим менеджментом було ухвалене рішення збільшити орендну плату за землю з 7,5 тисяч гривень до 10,5 тисяч. Також працівникам кооперативу на 50% підняти заробітну платню.

Попередній матеріал
Зі штовханиною та лайкою: в Харкові між учасниками двох акцій сталася сутичка – подробиці
Наступний матеріал
МВС звітує за результати роботи поліції під час заходів до Дня перемоги над нацизмом – відео
Теги:
Loading...