Періартрит
Періартрит pexels.com

Плечолопатковий періартрит – чому виникає та як протікає

  Читайте по-русски
  Як позбутися плечового періартриту

  Матеріал розміщено на правах реклами

  Плечолопатковий періартрит (або капсуліт плеча) – це запальне захворювання м'яких тканин, розташованих навколо плечового суглоба. Це запалення, як правило, має хронічний характер і призводить до виникнення постійного вираженого дискомфорту та болю. Людина з таким захворюванням не здатна без больових відчуттів поворушити рукою, обсяг можливих рухів значно знижується. Тому цю хворобу також називають "заморожене плече". Попри виражену інтенсивність симптомів і хронічний перебіг, періартрит добре піддається лікуванню, якщо вчасно звернутися до спеціаліста.

  Самолікування рідко приводить до відчутного терапевтичного ефекту. Щоб досягти одужання, треба пройти повноцінну діагностику, переконатися в точності саме цього діагнозу та отримати призначення лікаря. Лікується капсуліт сильними протизапальними препаратами: зазвичай призначають "Диклоберл" або "Диклофенак". Так можна нівелювати прояви запального процесу, позбутися дискомфорту та повністю відновити функції плечового суглоба. 

  Причини виникнення патології

  Часто причиною виникнення капсуліту стають інші запальні захворювання цієї ділянки або її травми. Серед факторів, що призводять до цього найчастіше:

  1. травми манжети плечового суглоба;
  2. тендиніт будь-якої етіології;
  3. кальциноз плечового суглоба – коли в сухожилках формуються кальцифікати, що знижують їхню еластичність;
  4. бурсит плеча;
  5. запалення суглобової капсули різної етіології.

  Також факторами, що підвищують імовірність розвитку капсуліту, вважаються будь-які системні патології — цукровий діабет, онкологічні процеси, хвороба Паркінсона. Інколи він виникає після мастектомії або довготривалої іммобілізації плечового суглоба. 

  Як розвивається плечолопатковий періартрит

  Це захворювання проходить декілька стадій у своєму розвитку:

  1. Початкова. Біль з'являється під час рухів – він їх не сковує, але робить дискомфортними. Якщо людина спить, лягаючи на хворе плече, це також може спричинити деякий біль, а вранці – тимчасову скутість.
  2. Стадія заморожування. Поступово біль перестає бути домінантним симптомом – розвивається виражена скутість, яка значно перешкоджає будь-яким рухам (особливо спробам підняти руку та відвести її від тіла). Вона може продовжуватися протягом року.
  3. Стадія розморожування. Поступово відчуття скутості зменшується, і людина отримує можливість відновлювати звичний обсяг рухів. Ця стадія теж може зайняти декілька місяців (або навіть років, якщо не звернутися до спеціаліста й не розпочати лікувальні заходи).

  Якщо вчасно призначити лікування, можна значно прискорити настання останньої стадії та пришвидшити її протікання до повного одужання. З часом можна повністю відновити всі функції хворого плечового суглоба та позбутися дискомфорту.

  Перед застосуванням будь-яких лікарських препаратів обов'язково проконсультуйтеся з лікарем. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я!

   

  Автор: Щербакова Олександра Олегівна, провізор-спеціаліст

  Рецензент: Максименко Володимир Вікторович

  Попередній матеріал
  Прокурор проігнорував засідання суду про арешт фабрики на Одещині, що займалася незаконним виробництвом цигарок
  Наступний матеріал
  Літні букети для дня народження: Ідеальні варіанти від магазину Flowerpot
  Теги:
  Loading...