Органічна косметика: брати чи не брати

5 канал
Кожна жінка бажає знайти "той самий" крем, щоб подовжити молодість або чудо-мило, що забезпечить зволоження та чистоту протягом усього дня

На цьому бажанні часто спекулюють маркетологи косметичних фірм, обіцяючи, що екзотична рослина на упаковці неодмінно втілить усі мрії про красу та здоров’я шкіри. Як розібратись у розмаїтті псевдо-органічної та справжньої натуральної косметики та не віддати гроші просто за вдалу рекламу?

Що таке натуральна косметика

Ключових відмінностей між маркуванням "екологічна" та "натуральна" косметика насправді немає. В будь-якому разі йдеться про косметику рослинного походження, яка отримана повністю або частково без продуктів тваринного походження і зовсім не містить синтетичних сполук.

Головним при цьому стає факт, що натуральна косметика не містить парафінових масел, силіконів та продуктів нафтопереробки. Серед нафтопродуктів найбільш часто можна зустріти парабени, адже вони коштують дешево, не мають смаку і запаху, а головне не дозволяють продуктам зіпсуватися. При цьому несвідомі споживачі не замислюються над тим, що саме парабени, які консервують косметичні засоби, здатні негативно впливати на ендокринну систему людини. Так само як і інші хімічні речовини(аміни, фталати) в косметиці, парабени не подразнюють шкіру, але це не означає, що при тривалому використанні, ці речовини не впливають на клітини. Нажаль їх дуже полюбив косметичний масс-маркет, однак купувати продукти де ці речовини значаться серед перших шести компонентів косметологи не рекомендують. Адже складові, що першими вказані на упаковці, містяться в продукті в найбільшій концентрації.

Не усе натуральне корисне

Найперше, що відрізняє справжню натуральну косметику, це природній запах. Тож засоби для догляду, що містять яскраві квіткові аромати, навряд зроблені без застосування хімії. Це саме стосується кольору.

5 канал

В той же час натуральна косметика теж може бути не якісною. Прикладом може стати купівля дігтярного мила, що застосовується при проблемах шкіри навіть алергіками. В найближчій аптеці ми знайшли брусок такого мила, що упакований як у радянські часи, та порівняли з упаковкою від вітчизняного виробника. Різницю можна побачити, якщо трохи розгорнути упаковку. Оскільки в основі дьоготь, то перше, що вказує на якість це насичений чорний колір, як має мило від ТМ "Яка" (див.фото). Світло коричневим або прозорим таке мило бути просто не може, тоді воно не дігтярне. По-друге, виражений запах теж говорить про натуральність, дьоготь повинен різко пахнути. Крім того, згодом стало ясно, що мило "радянського" вигляду піниться та змивається значно гірше.

Не слід забувати, що виготовлення природної косметики - це делікатний технологічний процес, тому справжній продукт просто не може коштувати 10 гривень. Тож занадто економити на власних красі та здоров’ї не слід.

5 правил вибору натуральної косметики

Фраза на "натуральний компонентах" не дає гарантії, що косметика і справді органічна. Тому при її виборі слід дотримуватись кількох простих правил:

  1. Вивчайте етикетку. Косметика рослинного походження повинна містити не менше 70% натуральних компонентів. Як вже було зазначено чим ближче компонент до початку списку, тим більше його міститься в косметиці. Якщо одними з перших зазначені алое, трояндова вода, гліцерин – це значить саме ці продукти лежать в основі засобу. При цьому незначний склад ефірних олій цілком оправданий, адже вони не потрібні у великій кількості. Якщо у вас суха шкіра, перевірте, щоб спирт (який входить до багатьох еко-продуктів) стояв в кінці списку.
  2. Обережними з натуральною косметикою слід бути людям, чия шкіра схильна до алергічних реакцій. Для цього слід ретельно вивчити складники на упаковці. Утім з іншого боку саме рослинна косметика часто підходить тим алергікам, які болісно реагують на синтетичні компоненти.
  3. Ще один нюанс рослинної косметики – це недовгий термін зберігання. Тому її не варто купувати "про запас", а тримати бажано в холодильнику. А при користуванні зважайте на дату придатності.
  4. При виборі слід дізнатись максимум інформації про виробника. Так, на користь вже згадуваної компанії "Яка" говорить факт, що вона власними силами вирощує чимало лікарських рослин, а значить має ресурс для виробництва. Усі виробники косметики повинні пройти сертифікацію "Укрметртестстандарт" та отримати відповідний знак на упаковці.
  5. Як правило упаковка натуральної косметики теж проста та лаконічна. Чимало виробників також дотримуються принципу збереження екології і не запаковують якісну косметику у пластик.
Попередній матеріал
Майбутнє фотографії: головні тренди 2018
Наступний матеріал
Як підібрати тумбу під телевізор
Теги:
Loading...