Катерина Сива з дідусем Миколою Сивим
Катерина Сива з дідусем Миколою Сивим 5 канал

Онучка засновника "Червоної калини" Сивого відстоюватиме свої права на санаторій та боротиметься за збереження традицій дідуся навіть у міжнародному суді

Читайте по-русски
Інвестори зверталися по захист до БЕП, прокурорів, органів державної влади

Онучка Миколи Сивого, засновника санаторію "Червона калина", що на Рівненщині, Катерина Сива відстоюватиме свої права на оздоровчий заклад та боротиметься за збереження традицій дідуся в ньому навіть у міжнародному суді. Про це вона повідомила в інтерв’ю "5 каналу".

Катерина отримала право на контрольний пакет акцій Орендного підприємства "Санаторій "Червона калина" після того, як інвестор закладу – група компаній Aregy Group, вийшла з проєкту, заявивши, що причиною цього стали рейдерські атаки й відсутність законного захисту з боку держави і, щоб не завдати шкоди санаторію, відмовилася від своєї долі в ОП на користь прямих спадкоємців Миколи Сивого.  

2 травня Верховний Суд України розгляне справу щодо повернення корпоративних прав законному власнику ОП – ТОВ "Ареджі Ю", яке наразі представляє Катерина. І вона сподівається, що суд ухвалить справедливе рішення. В іншому випадку, онука Сивого за підтримки родини та колективу санаторію відстоюватиме свої права на заклад в міжнародному суді. 

"Для мене зараз сенс життя – це продовжити справу мого дідуся. І я хочу, щоб санаторій процвітав і дарував здоров’я людям, а не перетворися на незрозуміло що. Тому зараз я тут, я хочу боротися за справедливість і розказати людям, які зараз відбуваються події в санаторії", – заявила Катерина в ефірі "5 каналу".

Вона розповіла, що навчалася в Рівненському медичному коледжі та Харківському фармацевтичному університеті, має спеціальність провізора. І дідусь був для неї справжнім взірцем лікарської справи. 

Микола Сивий
Микола Сивий5 канал

"Протягом життя я спостерігала, як керував санаторієм мій дідусь. Звичайно, я ж намагалася на нього рівнятися. Завжди хотіла отримати від нього цей стержень, прагнення справедливості. Понад 30 років дідусь вкладав своє життя в розвиток санаторію для того, щоб він процвітав. І наразі я і моя родина мріємо продовжити його справу", – поділилася планами онука.

Катерина наголосила, що наразі з нею є команда спеціалістів, які працювали в "Червоній калині" ще за часів управління ним Миколою Сивим. А також професійна команда з великим досвідом у медичній сфері та готельному бізнесі. Вони підтримують родину засновника санаторію. 

"Моя родина і наша команда – ми є патріотами нашої держави. Ми прагнемо справедливості, і ми прагнемо підійняти "Червону калину". У нас є план розвитку санаторію", – повідомила Катерина.

За її словами, цей план базується на розвитку методик та технологій "Червоної калини", якими вони володіють.

Дівчина повідомила, що всій команді вдалося попрацювати з інвестором закладу Aregy Group – міжнародною компанією, яка дала персоналу розуміння того, як має вестися сучасна санаторна справа. Фахівці багато навчалися разом із міжнародними спеціалістами, розробляли лікувальні та оздоровчі програми. 

Проте представники Aregy Group заявили про потужні рейдерські атаки, які не тільки паралізували роботу "Червоної калини", а й поставили під загрозу саме існування санаторію. 

Микола Сивий
Микола Сивий5 канал

Катерина розповіла, що рейдери активізувалися ще шість років тому, коли санаторій очолював Микола Сивий. Вони всіма правдами та неправдами намагалися захопити підприємство. Після смерті засновника схиляли до цього його племінника Ярослава Сивого, який був вбитий на Київщині в грудні 2021 року. Ця справа досі не розкрита. 

"У 2022 році орендне підприємство залучило інвестора Aregy Group, яка планувала інвестувати в оздоровчий заклад понад $20 млн. Проте рейдерські атаки, які продовжилися й після вбивства Ярослава Сивого, не дали змоги це зробити", – повідомила онучка Миколи Сивого. 

"На жаль, у 2023 році Aregy Group змушена була припинити інвестування в санаторій через рейдерські атаки, які почалися через 2 місяці. Якби не рейдери, санаторій міг би процвітати", – наголосила Катерина.

За словами онуки, інвестори зверталися по захист до БЕП, прокурорів, органів державної влади. А працівники санаторію навіть записали відеозвернення до президента України з проханням допомогти і захистити оздоровчий заклад. Проте на сьогоднішній день реакції з боку влади так і не було. 

Як результат, Aregy Group прийняла рішення про вихід з усіх проєктів в Україні та передала всі права на контрольний пакет акцій ОП "Санаторій "Червона калина" прямим нащадкам засновника санаторію – Катерині Сивій та її батьку Юрію Сивому. 

"Проте, одразу після того, як вийшло офіційне звернення щодо передачі прав на акції нащадкам Сивого, санаторій захопили представники шахраїв за допомогою озброєних молодиків та поліції", – зазначила онучка Миколи Сивого.

"На момент, коли рейдери зайшли на підприємство (у п’ятницю, 5 квітня, ввечері – о 19:00) на території санаторію вже не було керівництва. Це була пізня година. На робочих місцях залишався лише медперсонал, яких виставили за територію закладу. Нові, незаконні керівники обливають брудом увесь колектив, не допускають на територію законних власників, тобто мене і батька. Не допускають керувати санаторієм, не допускають до роботи", – розповіла Катерина.  

Микола Сивий
Микола Сивий5 канал

За її словами, за цією рейдерською атакою стоїть та сама група осіб, від якої захищав санаторій дідусь Микола Юрійович та допомагав йому в останні два роки племінник Ярослав Сивий. 

"Ці ж шахраї за допомогою Руслана Сивого, люстрованого та поміченого в зв’язках з криміналом політика, залучили до своїх оборудок Світлану Сиву, матір Ярослава та Руслана Сивого. Вона отримала у спадок після загадкової смерті Ярослава його долю, приблизно 3%, і це використали для викрадення санаторію у прямих нащадків засновника Миколи Юрійовича Сивого. Світлана має прізвище Сивих, проте її дівоче прізвище Юзвяк. Саме їй, 84-річній жінці, заангажованим рішенням двох судів у Рівному, наразі відійшли долі в ОП "Червона Калина", – повідомила Катерина. 

"Рейдери використовують прізвище Сивих та розповсюджують в інтернеті інформацію, що нарешті санаторій "Червона калина" перейшов прямим нащадкам нашої родини. Хоча справжню родину Сивих вони не пускають на територію санаторію. Вони створили чорний список, в який входимо я, мій батько і моя мама. І нас не пускають навіть забрати свої речі. Я не можу забрати свою трудову книжку. Я вважаю, що це абсолютно незаконно і сподіваюся, що справедливість все таки відновиться", – наголосила онука Миколи Сивого. 

"Ці ж шахраї, захопивши санаторій ввечері в п’ятницю 5 квітня, з повідомлень власників сусіднього підприємства по розливу води "Водограй" 24 квітня та Олега Рибачка, який цитує Руслана Сивого, представника шахраїв, пішли вже на наступний об’єкт для рейдерства", – зазначила Катерина.

Онука Миколи Сивого наголосила, що, незважаючи на рейдерські атаки на санаторій "Червона калина", родина продовжить боротися та відстоюватиме інтереси санаторію. 

Микола Сивий
Микола Сивий5 канал

"У нас є команда людей, які працювали в санаторії за часів мого дідуся, нова команда. Нас підтримує місцева інтелігенція. Навіть відома артистка Наталія Марина Фарина вже висловила обурення ситуацією, що склалася в санаторії. У нас є багато інвесторів, які пропонують грошову допомогу. Всі хочуть відновити справедливість. Люди розуміють, що це майбутнє нашої країни і дідусь хотів його побудувати. Він казав: я будую Україну в Україні. Велика кількість людей розуміє, як має працювати санаторій і що він має оздоровлювати людей, а не приносити задоволення олігархам", – резюмувала Катерина.

Як писали ЗМІ, за рейдерськими атаками на "Червону калину" стоїть група осіб на чолі з ексочільником області, а нині головою Фонду державного майна України Віталієм Ковалем та депутатом Рівненської обласної Ради Володимиром Рашовським. 

За словами Катерини Сивої, головна мета рейдерів – захоплення підприємства та будівництво на його місці розважального комплексу з котеджами для місцевої еліти. З цією метою компанії, наближені до Рашовського, вже придбали земельні ділянки поряд з санаторієм. 

"На даний момент через суди рейдери домоглися того, щоб частка інвестора – компанії "Ареджи Ю", яка входила до Aregy Group, у розмірі 87,6% перейшла 84-річній Світлані Сивій, яка володіла лише 3,2% орендного підприємства. Частка в "Червоній калині" дісталися їй від сина, ексдиректора орендного підприємства Ярослава Сивого, якого у 2021 році знайшли вбитим на Київщині", – зазначила Катерина Сива.

Спадкоємиця Миколи Сивого наголосила, що Aregy Group, яка у грудні 2022 року стала ключовим інвестором санаторію "Червона Калина", розробила Програму реновації та розвитку цього об'єкту як біореноваційного курорту Рівненського регіону. Інвестиції на реконструкцію підприємства мали становити понад $20 млн. Також у результаті розвитку санаторію інвестор планував відкрити понад 200 робочих місць, що дало б близько 30 млн грн на рік надходжень до бюджету.

Попередній матеріал
Найманці з Непалу масово дезертирують з російської армії – ГУР
Наступний матеріал
Авокадо: Незамінний елемент здорового раціону
Теги:
Loading...