Приватна школа "Успіх"
Приватна школа "Успіх" Скріншот відео

На Київщині спалахнув скандал через приватну школу в житловому будинку

Читайте по-русски
За інформацією від Київської ОДА, за вказаною адресою жодної школи не зареєстровано, утім власниця закладу освіти запевняє, що все законно

Під Києвом розгорівся скандал через функціонування на території одного із кооперативів приватної школи "Успіх", що відома як "ТhinkGlobalЧайка", йдеться у сюжеті журналістів проєкту "Актуально". Проте відкриття будь-яких бізнесових або соціальних об'єктів на цій території заборонене Статутом кооперативу, наголошує керівництво "Сонячного".

"Нас поставили перед фактом, що вони там вклали якусь суму коштів, і що вони мають такі грандіозні плани. Ми запросили їх на загальні збори, що проходили у жовтні. Мешканці зібралися, аби послухати, можливо, знайти якісь точки дотику, аби розуміти, чого вони хочуть, і наші вимоги висловити. І, в принципі, усі однозначно були проти цієї школи", – розповідає голова кооперативу "Сонячний" Ігор Козлов.

Власниця закладу звинувачення заперечує і переконує, що школа працює легально.

"Ми відкрили школу в селі Чайки на всіх законних підставах. Тобто, ми перевірили, що необхідно для того, аби ліцензувати школу. Ми взяли в оренду будинок, будинок є у приватній власності", – розповідає власниця школи Ірина Стефанська.

Журналістам мешканці кооперативу розповіли: сумніваючись у законності освітнього закладу, звернулися до нардепів по запит до керівництва області. У Київській ОДА згодом відповіли, що за вказаною адресою жодна школа не зареєстрована, а лише житловий будинок. Утім, на яких підставах школі видали ліцензію – наразі невідомо.

Місцеві переконані, це повністю ігнорує стандарти безпеки для функціонування навчального закладу.

"Для школи має бути спеціально виділений майданчик. Має бути узгодження з сільською радою, це має бути погоджено на громадських слуханнях. Мають бути виділені під'їзди, потрібно робити спеціальні комунікації, тобто це має бути спеціалізовано. А вже маленька це школа чи велика – це інше питання", - пояснює претензії мешканців Ігор Козлов.

Жителі "Сонячного" зізнаються: не раді сусідству зі школою. Кажуть, що це не тільки створює дискомфорт для місцевих, а й може бути небезпечно для самих вихованців закладу.

"Усі приїжджають забирати і привозять дітей в один час, це зрозуміло. Уявіть, що таке, коли одночасно приїжджає десять машин? Вони просто перекривають для всіх дорогу", – пояснює місцева мешканка.

"Не приведи Боже, трапиться пожежа. Як сюди потрапить пожежна машина? Як це гаситимуть? Які евакуаційні виходи? Цього всього немає, це звичайний дім для проживання, де мешкають три, чотири, п'ять, ну десять осіб. Так було розраховано", – додає ще один мешканець "Сонячного".

За словами місцевих, родина Стефанських уже відкривала дитячий садочок в одному з приватних будинків Чайок. Історія закінчилася пожежею. Щоб трагедія не повторилась, мешканці кооперативу готують колективне звернення до прем'єра та президента країни.

Попередній матеріал
Кремль відреагував на заяву Байдена про Путіна-вбивцю
Наступний матеріал
InformNapalm опублікував інтерактивну базу даних агресії РФ проти України, Грузії та Сирії – які зібрано докази
Теги:
Loading...