Проведення ПЛР-тесту
Проведення ПЛР-тесту radiotrek.rv.ua

Мікробіом може впливати на протікання COVID-19 – MedPravda

  Читайте по-русски
  Боротьба з COVID-19 має бути спрямована не тільки на очищення від вірусу, а й на повернення до ладу мікробіоти кишківника, кажуть дослідники

  Кількість досліджень за життям "внутрішнього середовища" людини щорічно зростає у десятки разів. У нашому кишківнику живуть цілі колонії мікроорганізмів, що серйозно впливають на здоров'я, самопочуття та навіть розумову діяльність хазяїна через безпосередню участь у процесі перетравлювання їжі.

  Мікробіом або мікробіота – це індивідуальний набір бактерій, грибів, вірусів, найпростіших, які існують у певному балансі. Коли баланс порушується внаслідок якогось зовнішнього чи внутрішнього впливу, людина відчуває погіршення здоров'я. Турбота про стан мікробіома кишківника, яке передбачає перш за все збалансоване харчування та дотримання здорового способу життя, завжди позитивно відбивається на загальному стані людини – про це йдеться у статті MedPravda, повідомляє MedPravda.

  Протягом останнього року основна проблема, з якою стикнулося людство, стосується саме здоров'я. Ми вчимося захищатися від коронавіруса, боротися з ним, досліджуємо, як він впливає на функції усього організму. І вже очевидно, що різні люди по–різному переносять це захворювання.  

  Як повідомляє джерело з посиланням на HealthDay News, за результатами нового дослідження, бактерії, що населяють кишківник людини, можуть впливати на ступінь зараження COVID-19 та силу реакції імунної системи захворілого.

  "Порушення балансу в мікробіомі може бути причиною більш вираженого запалення та інтенсивності протікання хвороби, а якщо рівновагу мікробіоти не відновлено після зникнення гострих симптомів, то це відбивається на формуванні так званого мультисистемного запалення – "постковідного синдрому," – вважає провідний дослідник Інституту травлення Китайського університету у Гонконзі професор Сью Нг. (Постковідний синдром триває до 12 тижнів та навіть більше. На цей стан скаржаться до 20% відсотків перехворілих на  COVID, при ньому людина що довго відчуває слабкість, має проблеми з диханням, біль у м'язах та суглобах, емоційний розлад, важкість концентруватися та інші).

  "Відновлення кількості корисних бактерій може підвищити наш імунітет проти вірусу SARS-CoV2 та прискорити одужання від захворювання, – сказала вона. – Боротьба з COVID-19 має бути спрямована не тільки на очищення від вірусу, але й на повернення до ладу мікробіоти кишківника"

  За словами професорки, поки що дослідження не може довести, як саме дисбаланс в мікробіомі впливає на суворість протікання COVID-19, але встановлено, що існує зв'язок між захворюванням і бактеріями в кишечнику. Тому що ці бактерії пов'язані з процесами запалення в організмі.

  Дослідники вивчали зразки крові та калу 100 пацієнтів із COVID-19 та 78 осіб без інфекції (які були частиною дослідження ще до початку пандемії). Виявилося, що мікробіом кишківника хворих на COVID-19 значно відрізнявся від зразків тих, хто не хворів, незалежно від того, чи давали людям ліки, в тому числі, антибіотики.

  Наприклад, у захворілих на COVID-19, було менше видів бактерій, які можуть впливати на реакцію імунної системи, ніж у тих, хто не був інфікованим. Зменшена кількість цих бактерій була пов'язана з тяжкістю інфекції. Дослідніки з'ясували, що число таких мікроорганізмів залишалося низьким до 30 днів після того, як пацієнти подолали вірус.

  COVID-19 провокує імунну систему на вироблення запальних цитокінів, і в деяких випадках ця реакція може бути надмірною, що спричиняє широке ураження тканин, септичний шок та поліорганну недостатність.

  Аналіз зразків крові виявив, що дисбаланс у мікробіомі пацієнтів з COVID-19 пов'язаний з високим рівнем запальних цитокінів та маркерами крові пошкодження тканин, такими як С–реактивний білок.

  Хоча повністю кількісний і якісний склад здорового мікробіома людини вченим описати поки не вдалося, фахівці знаходять все більше підтверджень того, що здорова кишкова флора сама по собі є захистом від багатьох хвороб (в тому числі, від інфекцій, що вражають безпосередньо шлунково–кишковий тракт, наприклад, від важкої форми ротавірусу).

  Попередній матеріал
  Сходження льодовика в Гімалаях: загинули щонайменше 26 людей, невідома доля майже 200 осіб
  Наступний матеріал
  У Харкові в багатоповерхівці спалахнула пожежа: є загиблі
  Теги:
  Loading...