5 канал

MEDIACAST TV – унікальний український продукт на світовому медіаринку

Платформа MEDIACAST TV – телебачення через інтернет. Існують аналогові сервіси, які також транслюють українські канали за кордон

Інформаційні війни занурюють у мильну бульбашку неправдивої інформації, особливо вони небезпечні для тих, хто перебуває далеко від дому. Серед лідерів впливу на свідомість – радіо, телебачення, Інтернет. Все більше й більше телеканалів стають "чиїмись", а людина втрачає право на правду.

Ще в 2016 році стартапери з України створили проект – нового українського ОТТ-провайдера для україномовних мешканців США, Канади та Європи. Ідея створення сервісу належить Івану Вітенко, який є засновником даного ресурсу.

Реалізувати проект було непросто. Іванові довелося прийняти складне та ризиковане рішення і навіть продати житло. Так у стартапу з’явилися перші кошти, а працювати потрібно було дуже багато: інколи без сну залишався по 4-5 днів поспіль. Але зусилля, наполегливість і віра в проект дали результати.

Згодом до проекту як інвестор долучилися Тарас Демкура (зараз співвласник) та Юрій Шепетюк (СЕО-напрямок, керівник компанії у США). Тарасові також припало добряче ризикнути: він продав завод, щоб зробити інвестиції. Сьогодні пан Демкура займається просуванням проекту, пропонує його всім, кому це може бути цікаво. Завдяки йому було встановлено зв’язок із українськими організаціями за кордоном (Світовий Конгрес Українців). Саме він презентував сервіс Павлові Клімкіну.

Завдяки потужній підтримці однодумців, сьогодні платформа активно розвивається, хоча й досі має доволі труднощів. Проект повністю приватний і не отримує фінансову підтримку від держави. Щомісяця компанія вдосталь витрачається на підтримання техніки, виплату роялті. Платформа активно шукає однодумців, щоб покращувати контент. Для цього потрібні нові договори з телеканалами, доступ до архівів і записів, за які також необхідно заплатити. Концепція сервісу – тільки легальний контент.

Створений продукт унікальний, ідеологічно проукраїнський. Зараз у компанії два офіси – в Києві та Чикаго.

MEDIACAST TV
MEDIACAST TV5.ua

Місія компанії сьогодні – на варті інформаційної безпеки та збереження традицій

Платформа MEDIACAST TV – телебачення через інтернет. Існують аналогові сервіси, які також транслюють українські канали за кордон.

Але в пакеті цих провайдерів є російські та польські телеканали. Тому в компанії було створено оригінальну концепцію:

 1. Підписник платить лише за той контент, який його цікавить (без російського, чи польського телебачення).
 2. Відсутність каналів країни-агресора, задля інформаційної безпеки людей, що знаходяться далеко від дому.
 3. Кожен українець може залишатися з Україною, чути рідну мову, отримувати актуальні новини, слухати свою музику без російської пропаганди.

Зараз компанія орієнтована на українців із США та Канади, згодом планується розширення на Європу. Надавати український контент людям за кордон дуже важливо, адже вони опиняються в інформаційному вакуумі.

Як правило, закордонне ТБ не освітлює події на Батьківщині в достатній мірі. А ефір популярних російських телеканалів сповнений пропаганди. Черпаючи інформацію звідти, українець потрапляє в інформаційну пастку.

Саме тому важливо, щоб кожен мав доступ до декількох джерел інформації. Компанія дбає про реалізацію цього права для українців за кордоном.

Також сервіс турбується про наймолодших глядачів, що зростають в інших країнах. Саме вони сприймають сказане диктором за чисту монету, вбирають будь-яку інформацію, як губка. Компанія бачить свою місію в тому, щоб надати дітям україномовний об’єктивний контент, починаючи з мультиків, закінчуючи кіно та ток-шоу. Так вони не забудуть рідну мову й традиції.

Сервісом користуються відомі українці: Щерба Олександр (Посол України в Австрії), Олег Яхно (віце-президент Аргентинсько-української торгово-промислової палати палати), Mariano Chaikovski/Мар'ян Чайковський (адвокат, перекладач, громадський діяч Бразилії українського походження), Павло́ Ґро́д (український громадський діяч Канади, Президент Світового Конгресу Українців), Андрій Футей (американський та український громадський діяч, почесний консул України в Клівленді (штат Огайо) (з 2003 р), Президент Українського конгресового комітету Америки, член Спілки української молоді). Компанія запросила їх долучитися до перегляду. Їхня думка про платформу допомагає ставати кращими, вдосконалюватися. А також вони так чи інакше сприяють поширенню проекту за кордоном.

MEDIACAST TV
MEDIACAST TV5.ua

Пропозиції від Mediacast для глядачів

Сьогодні існує три варіанти підписки: безкоштовна, платна на місяць і платна на рік. На сервісі є можливість пробного перегляду протягом 14-ти днів при переході з безкоштовного режиму на Premium. Глядач може оцінити канали з пакету й не купувати підписку, якщо вони його не влаштовують.

Безкоштовна підписка – це 15 телеканалів (Еспресо, Малятко ТВ, Правда тут, Перший діловий, ОТВ, Громадське ТВ Full HD, Перший західний, Надія ТВ, ATR, Чернівецький промінь, Лялє, Міледі, ЕкоТВ, #РИМОВА, UA/TV), 10 радіостанцій, 7 днів архіву, 1 пристрій для одночасного перегляду.

Платна підписка Premium – це 64 телеканали, 22 з них в HD якості, 10 радіостанцій, сім днів архіву, чотири пристрої для одночасного перегляду.

Для того, щоб переглядати програми безкоштовно завжди, потрібно лише зареєструватися на сайті. Це не зобов᾽язує глядача до покупки підписки за гроші. Засновники й працівники компанії хочуть, щоб кожен українець мав змогу отримувати інформацію рідною мовою, навіть якщо з тих чи інших обставин не може дозволити собі підписку.

Чому в переліку немає 1+1 або ТЕТ? Деякі канали не можна ретранслювати за кордон через права зарубіжних компаній на певні шоу та формати. Якщо стримінгова платформа не укладає договір або порушує закон про авторське право, її штрафують або закривають. Також ніколи не можна транслювати канали Піксель, МЕГА, Плюс Плюс, 2х2, Дісней, Zoom, К1, К2, Футбол 1, Футбол 2, Інтер, TV-1000.

З-поміж конкурентів у проекту найбільша кількість власне українських каналів – 64. З детальним переліком каналів можна ознайомитись на сайті Серед них є чудовий телеканал-помічник у вивченні англійської (English club) та два кримськотатарських (ATR, Чорноморська телерадіокомпанія).

Заслуговують на увагу канали-стартапи. Їх немає в ефірі національного телебачення, вони належать не олігархам і майже невідомі широкому загалу. До них належать: #РИМОВА, Наше Music, Ethno chanel, Navigator TV, Niki Kids, Niki Junior, Nash Kids, Наше HD тощо.

Лідером з-поміж спортивних каналів є XSPORT. Він входить в першу п᾽ятірку українських ресурсів про спорт, покриває понад 95% України. За допомогою MEDIACAST TV українці в діаспорі можуть дізнаватися останні новини, дивитися змагання, слідкувати за фото- та відеорепортажами з тренувальних баз, а найголовніше – дивитися український футбол, вболіваючи за улюблені вітчизняні команди.

Ще в ефірі програми: "Змішані єдиноборства", "Бійцівський клуб", "Зимові паралімпійські ігри", "Важка атлетика. Чемпіонат України", "Екстремальний спорт" (паркур, дайвінг, альпінізм, що привертає до екранів увагу підлітків і молодих людей).

Контент для справжніх чоловіків можна подивитися на MostVideo.tv і каналі "Трофей". Новини зі світу спорту, видовищні передачі, мистецтво мисливства та рибалки – як запевняють творці MostVideo "здатні задовольнити побажання найвимогливіших клієнтів". До перегляду автоперегони, змагання, які цікаво дивитися справжнім чоловікам.

MEDIACAST TV
MEDIACAST TV5.ua

Як підключитися до сервісу

Існує кілька варіантів:

 • телевізор, якщо він підтримує функцію Smart TV і оригінальний додаток;
 • за допомогою телевізійних приставок. Пристрої працюють на базі Android, із приставками Roku, в процесі налагодження пристрій від Amazon;
 • можна дивитися на планшетах та комп᾽ютерах;
 • для смартфонів мобільні додатки у App Store та Google Play.

Розібратися з підключенням допомагають технічні працівники. Оптимальна швидкість інтернету від 20 мбіт/с. Переваги платформи в стабільній якості трансляції (канали SD та HD), наявність функції timeshift, тобто зміщення в часі; одночасний перегляд на кількох пристроях (у платному пакеті) без прив’язування до IP-адреси, тижневий архів.

В архіві протягом семи днів зберігається запис телепрограм: можна подивитися улюблене шоу, якщо не вдалося побачити його в ефірі. Це можливо завдяки зберіганню відео на сервері.

Коли сервіс не привʼязано до однієї IP-адреси, ним можна користуватися в кафе, в гостях, під час мандрівок через недомашню інтернет-мережу. Ви без труднощів зможете подивитися український фільм у друзів чи дізнатися вітчизняні новини в дорозі на роботу чи на відпочинок. А функція зміщення в часі дозволяє налаштувати трансляцію під ваш часовий пояс.

Компанія, пишається тим, що за останні 10 місяців кількість каналів збільшилася більше ніж удвічі – з 31 до 64; в ефір запущено десять українських радіостанцій; додалося більше регіональних каналів, спортивного, музичного, освітнього контенту. Сервіс унікальний на ринку, бо транслює тільки українські канали.

MEDIACAST TV
MEDIACAST TV5.ua

Подальші перспективи розвитку

Щодня спеціалісти працюють над покращенням якості. Сервіс має намір розвиватися й далі, перетворюючись на досконалий український медіа продукт. У найближчих планах збільшення кількості телеканалів та радіостанції; розширення зони покриття; створення додатків для Apple TV, Samsung smart TV на ОС Tizen; урізноманітнення контенту – фільмотека з класичними та сучасними українськими фільмами, записи виступів хору, концертів у філармонії, опер.

Чудова новина: згодом ви зможете дивитися ще більше українських фільмів. Зараз тривають перемовини з Держкіно про надання ліцензій.

Не менш важливим є підтримка національних традицій у діаспорі. Молодше покоління не має забувати рідну мову, тому в перспективі запуск каналів для вивчення української, розкриття етнотеми (як приготувати справжній борщ, ліпити вареники, які є весільні традиції тощо).

Серед пріоритетів розвиток партнерської програми, що в принципі унікальна для такого бізнесу. Тестування системи почнеться в США. Щоб долучитися, потрібно стати користувачем сервісу. Кожний новий абонент або партнер (який приведе ще глядачів) реєструється до мережі клієнта-партнера. Наразі існує чотири типи бонусів:

 • за залучення абонентів і партнерів;
 • за активність (чим більше приведено глядачів, тим більший бонус);
 • за поповнення рахунку (це допоможе сервісу розвиватися, маючи кошти тут і зараз);
 • за обіг партнерської мережі.

Приємно зауважити, що проект отримує перекази на розвиток від глядачів і небайдужих, інші готові рекламувати за безкоштовно, бо подобається ідея. Технічні компанії надсилають обладнання, яке можна придбати тільки в Америці, в Україні такого ще немає. Така партнерська програма взагалі унікальна, бо й звичайні люди, й інші компанії вболівають за ідею.

Не зважаючи на власні труднощі, компанія займається благодійністю, тому 5% прибутку ООС (у фонд "Повернись живим").

MEDIACAST TV
MEDIACAST TV5.ua

Сервіс MEDIACAST TV — це легальне телебачення, з усіма каналами укладено договір про співпрацю, на відміну від стримінгових платформ-порушників.

Платформа-порушник швидко перестає розвиватися: вона не може рекламуватися в медіа (бо її засудять правовласники), не має змоги долучати нові ліцензійні технології, інвесторів. Такий бізнес приречений на викриття й (або) банкрутство.

А першою жертвою "чорного контенту" стає глядач. Купуючи підписку в такого провайдера, він ризикує втратити гроші, коли сервіс закриють. Часто людина навіть не знає, що дивиться вкрадені програми або фільми.

Наш глядач захищений від ризику, отримує законні права на якість картинки, звуку, стабільність підключення та вільний цілодобовий доступ до ТБ. Із ліцензованим провайдером людина може бути впевненою у тому, що сервіс працюватиме, відповідно до домовленості.

Прозорі фінансові відносини. Надана клієнтом особиста інформація та дані кредитних карток будуть збережені і захищені. Глядач точно знає, за що він платить – немає підводних каменів, обмежень, додаткових зборів.

Допомога технічних спеціалістів, зворотній зв᾽язок із компанією, діалог, у якому можна висловити пропозиції та претензій і бути почутим. Добросовісна компанія не приховується, відкрито рекламує свої послуги й іде назустріч користувачам.

Молода компанія потребує підтримки глядачів. У планах постійний розвиток, покращення технологій та розширення покриття. Кожна людина має право на достовірну інформацію про Батьківщину, рідну мову, традиції та україномовний контент навіть за межами країни.

Щоб дізнатися більше про сервіс, приєднатися до послуги, підтримати стартап, висловити пропозиції та побажання завітайте на сайт mediacast.tv.

MEDIACAST TV
MEDIACAST TV5.ua
Попередній матеріал
У зв'язку із виборами поліція взяла під цілодобову охорону всі окружні виборчі комісії
Наступний матеріал
Нацрада позапланово перевірить телеканал Мураєва – причини
Теги:
Loading...

Українці отримують роботу за кордоном, погоджуючись на гірші умови, ніж для місцевих, – Лібанова

ОП "Укрметалургпром": потрібно терміново виробити механізми щодо зниження тарифу "Укренерго" для промисловості

Екоспільнота пропонує створити єдиний ресурс для екологічного моніторингу

17 липня уряд розгляне Порядок взаємодії держорганів в портах з екологічних питань

Зеленський призупинить екологічну перевірку іноземних суден в Чорному морі

Екологічний "рекет" зупиняє створення корисних проєктів – голова Біоенергетичної асоціації