Никита Ізмайлов
Никита Ізмайлов відкриті джерела

Інвестор sportbank Никита Ізмайлов підбив підсумки 2022 року, проаналізувавши дослідження "Тренди фінтеху 2022 року"

  Читайте по-русски
  Інвестор вважає, що до найскладніших відносяться WeChat та Alipay у Китаї

  Никита Ізмайлов підбив підсумки року, що минув, проаналізувавши дослідження "Тренди фінтеху 2022 року". Дослідження проводилося Українською асоціацією фінтеху та інноваційних компаній разом із профільним фондом N1.

  За даними ЗМІ, відомий банкір та фінтех-інвестор Ізмайлов Никита Євгенович, інвестор sportbank та власник фінтех-фонду N1, підбив підсумки розвитку фінтех-ринку у 2022 році. Нагадаємо, що Никита Ізмайлов також є акціонером "Париматч".

  "Звичайно, найцікавіший для мене сектор необанкінгу, адже один із головних активів фонду N1 – це необанк sportbank. За результатами дослідження, кількість нових пропозицій стрімко зростає, необанки з'являються на нових ринках, частка ринку роздрібного банкінгу таких проектів вже наздоганяє частку класичних банків. Нині у світі налічується близько 400 необанків. За даними 2021 року, обсяг індустрії становить $300 млрд", – зазначає акціонер sportbank.

  Власник профільного фонду виділив дві основні тенденції минулого року у фінтех–секторі.

  "Перша – зросла популярність супераппів. Якщо раніше необанки були лише вебверсією клієнтських інтерфейсів, їх повністю витіснили мобільні додатки. Щоб збільшити зростання LTV клієнтів, необанки пропонують нові сервіси, не кожен з яких пов'язані з банкінгом, що перетворює програми на супераппи (superApp). Це мобільний або веб–додаток, який може надавати різні послуги, включаючи обробку платежів та фінансових транзакцій, фактично стаючи всеосяжною автономною онлайн–платформою для торгівлі та спілкування, що охоплює багато аспектів особистого та комерційного життя", – продовжує Никита Ізмайлов.

  Інвестор вважає, що до найскладніших відносяться WeChat та Alipay у Китаї.

  "Найскладніші супераппи, як WeChat і Alipay в Китаї, об'єднують месенджер (як WhatsApp), соціальні медіа (як Facebook), ринкові майданчики (як eBay) та служби (як Uber). Одна програма, один вхід, єдиний досвід користувача практично для будь–якого продукту або послуги, які можуть знадобитися клієнтам", – пояснює власник фонду.

  До другої тенденції Никита Ізмайлов відносить масштабування BNPL. Простими словами – розстрочка на купівлю товарів.

  "Компанії та інтернет–магазини не перший рік пропонують клієнтам розстрочку для великих покупок. А оплата покупок за допомогою адаптованих, гнучких планів навіть на невеликі суми, відома як BNPL (buy now pay later – купуй зараз, плати потім) стала однією з головних платіжних тенденцій року. Згідно з опитуванням Global Payments, 65% продавців планують додати BNPL як спосіб оплати у 2022 році. Від Affirm і Apple до PayPal і Zip обсяг транзакцій BNPL зараз оцінюється щонайменше у $100 млрд. Прогнозую, що дана технологія матиме попит у перспективі", – вважає акціонер sportbank.

  Також Никита Ізмайлов наводить цифри з дослідження RBC CapitalMarkets: BNPL підвищили середній чек на 30–50% і збільшили частку клієнтів, які зрештою здійснили покупку.

  "Зазначу, що в Україні BNPL давно й активно запроваджується. Ми, як завжди, на вістрі інновацій та нових маркетингових рішень. Зокрема, наш sportbank пропонує два зручні сервіси, які дозволяють купувати товари за BNPL: "Проста розстрочка" або "Плати частинами", – зазначає Никита Ізмайлов.

   

  Попередній матеріал
  Ще 145 тіл із масового поховання під Ізюмом досі не впізнані – поліція
  Наступний матеріал
  Рації від "5 каналу" вже допомагають військовим нищити рашистів на Бахмутському напрямку: збір коштів триває
  Теги:
  Loading...