водопровід з корозією відкриті джерела

Гідрофлоу проти корозії

Як захистити водопровід від руйнування

Технологія Гідрофлору відноситься до методів електрохімічного впливу для зниження внутрішньої корозії, дозволяє формувати захисну, пасувуючу плівку малої шорсткості, що блокує доступ окислювача до поверхні трубопроводу

При реалізації технології Гідрофлоу, проявляються такі ефекти, як:

  • формування магнетиту;
  • скін ефект.

В умовах відсутності електромагнітних полів, киснева корозія описується співвідношенням:

4Fe + 6Н2O + 3О2 → 4Fe (OH) 3

У разі водневої 2Н2О + 2е → 2ОН-- + Н2 або кисневої корозії О2 + 2Н2О + 4е → 4ОН--,
її утворення відбувається через проміжні реакції:

2Н2О + 2е → 2ОН-- + Н2 і О2 + 2Н2О + 4е → 4ОН – відповідно.

Як видно з наведених реакцій, процес корозії передбачає наявність вільних електричних зарядів у зоні реакції. В міру освіти, продукти корозії відшаровуються від стінок труби і несуться потоком або осідають. При цьому оголюються нові ділянки труби і процес повторюється.

Технологія Гідрофлоу змінює спосіб утворення оксидів

Реклама
РекламаГідрофлоу

Змінні магнітні поля всередині і зовні труби мають однакову форму кола, але спрямовані в різні боки. Результуюче поле таке, що вільні заряди (електрони) зсуваються від внутрішньої поверхні до зовнішньої.

Утворюється поверхневий шар (скін шар) зі слабким позитивним зарядом. В умовах відсутності вільних електронів, реакція корозії припиняється, або істотно сповільнюється.

При цьому, наявні в рідині кисень і іони ОН- в значній мірі нейтралізуються, утворюючи інший тип оксидів – магнетит за наступним механізмом:
3Fe + 2 + 4OH-1 = Fe3O4 + 2H2 ↑.

Fe3O4 або FeO • Fe2O3 (FеFе2O4) і є з'єднання заліза, зване магнетитом.

Основні властивості магнетиту:

  • колір залізно-чорний;
  • твердість – 5,5-6;
  • середнє значення точки Кюрі – 575 °K;
  • важко розчинний у НСl;
  • nруїться концентрованої НСl;
  • інші стандартні реактиви не діють.

Зазвичай він утворюється як пластівчаста речовина, яка потім відшаровується від труби, що дозволяє корозії тривати.

У разі роботи приладу Гідрофлоу, замість того, щоб формуватися як пластівчаста речовина, магнетит утворюється як жорсткий, чорний, твердо-упакований шар на поверхні труби.

Реклама
РекламаГідрофлоу

Оскільки магнетит сформований як твердий шар, а не як пластівці, він діє як бар'єр між залізом в трубі і водою (особливо киснем у воді) і зупиняє подальшу корозію.

У цьому сенсі магнетит працює як оксиди інших металів, наприклад, міді і цинку Речовини, що сприяють виникненню на металі захисної плівки, звуться пасивуючі агенти. Для заліза гарним пасивуючим агентом є іони ОН.

Таким чином, на поверхні металу утворюється найтонша плівка шару окису, що перешкоджає подальшому окислювання. Існування таких "оксидних плівок" доведено різними методами: поляризацією відбитого світла, рентгенографічним шляхом та ін.

Під час руху потоку рідини по системі, зриваються частки солей, парафінів, гідратів і продуктів корозійного зносу з внутрішньої поверхні трубопроводу, що забезпечує руйнування забруднень, їх відрив від сталевої поверхні обладнання і полегшує їх видалення потоком рідини. Одночасно на очищеної сталевий поверхні утворюється захисна, з малою шорсткістю, пасивуюча плівка магнетиту F3O4, що забезпечує імунітет від корозії і усунення дефектних зон.

Сигнал Гідрофлоу на рівних відрізках трубопроводів може досягати до 2 000 м. Застосування Технології Гідрофлоу в комунальній сфері, захистить комунікації від дострокової руйнації від корозії.

Попередній матеріал
"Залишки хаосу": вчені відкрили 12 нових супутників Юпітера
Наступний матеріал
Отруєння в дитячому таборі на Донеччині: потерпілих уже понад 80 людей
Теги:
Loading...