кінотеатр
кінотеатр Фото з відкритих джерел

Розслідування БЕБ проти Multiplex негативно впливає на інвестиції в Україну – парламентська ТСК

Читайте по-русски
Депутати не розуміють, чому детективи продовжують створювати тиск на бізнес

Більшість представників вітчизняного бізнесу вважають, що робота Бюро економічної безпеки України – не ефективна та не прозора. Саме цю тему підняли під час чергового засідання ТСК на чолі з парламентаріями Верховної Ради. Яскравим прикладом стала справа мережі кінотеатрів Multiplex на яку ось вже тривалий час здійснюють протиправний тиск детективи БЕБ. Незважаючи на те, що компанія 8 березня цього року повністю погасила заборгованість зі сплати єдиного внеску, 13 березня Multiplex було повідомлено, що відносно них триває кримінальне провадження предметом якого є розслідування про нібито ухилення компанії від сплати ЄСВ.

"Насправді цього розслідування не повинно було бути, тому що ще в березні 2022 року парламент і заборонив податкові перевірки стосовно своєчасності сплати єдиного внеску, і заборонив нарахування штрафних санкцій. Тобто, фактично, БЕБ займається не своєю роботою, а заміняє те, що заборонили робити податковій. Тому для цього розслідування немає ні правових, ні технічних, ні якихось ціннісних причин. Очевидно, БЕБ керується якимось іншими мотивами", – каже адвокат компанії Multiplex Андрій Слюсар.

Так сталося, що через повномасштабну російську агресію функціонування усіх кінотеатрів мережі Multiplex практично припинилося. Не легко далися і запровадження комендантської години, переривання сеансів під час повітряних тривог, руйнування енергетичної інфраструктури – це призвело до перебоїв з електропостачанням та суттєвого ускладнення роботи мережі. Однак, попри все це, оплата ЄСВ здійснювалась – хоча іноді не регулярно, через що й виникло прострочення деяких платежів. Як потім виявилося, вимушені обставини під час війни та подальше закриття усіх податкових боргів жодним чином не вплинуло на рішення БЕБ продовжувати кримінальне провадження проти Multiplex.

"Білими нитками шито, що ви просто ускладнюєте проблему. У вас що, там нема над чим працювати , не можете відрізнити білого платника податків від чорного?", – питає народний депутат Олег Марусяк.

"Мали вони змогу виплачувати чи не мали – буде вирішено під час слідства. Те що вони не працювали не значить, що не було грошей", – каже заступник начальника відділу Офісу генерального прокурора Андрій Солонський.

Під час засідання ТСК заслухали обидві сторони, представників Multiplex та БЕБ. Досконало вивчивши справу депутати одноголосно висловилися про відсутність підстав продовжувати її. Адже й вони не розуміють, чому детективи БЕБ продовжують створювати протиправний тиск на бізнес, який зумів вижити під час війни та сплачує усі необхідні податки.

"Власне, розголошення таких справ негативно впливає на інвестиційний клімат. І тут ми повинні розуміти, що захищаючи бізнес вітчизняний ми і створюємо той інвестиційний кліма, на який ми повинні всі розраховувати. Тим більше не припустимі такі явища у війну… Тут взагалі втрат нема. Але чомусь БЕБ займається фактично білою компанією, замість того, аби наводити лад на чорному ринку", – пояснює народний депутат, голова комітету ВРУ Данило Гетманцев.

Наразі засновники Multiplex вимагають закриття кримінальної справи у досудовому порядку. Так і не отримавши зрозумілих відповідей від детективів, обіцяють відстоювати свої законні права й надалі.

"Ми не будемо зупинятися і ми будемо звертатися до міжнародних ЗМІ, щоб показати, як держава зараз "допомагає" бізнесу. Юридичних підстав немає жодних, тому все що залишається сподіватися, достукатися до здорового глузду і все що сьогодні депутати казали, що жодних раціональних підстав і юридичних не існує", – резюмує генеральний директор Multiplex Роман Романчук.

Попередній матеріал
Через путіна: у ПАР збираються вийти з Міжнародного кримінального суду
Наступний матеріал
Роковини аварії на ЧАЕС: як радянське ТБ у перші дні розказувало про катастрофу – відео
Теги:
Loading...