Сонце

Вчені знайшли на Землі сліди найпотужнішого сонячного спалаху

  Досі люди неправильно оцінювали найгірший сценарій, пов'язаний зі зміною космічної погоди

  Команда науковців опублікувала дослідження в якому йдеться, що були знайдені сліди найпотужнішого викиду сонячної радіації в історії. Про таке повідомляє "НВ" з посиланням на The Guardian.

  Слід зазначити, що ці сліди потужної сонячної бурі, яка сталася близько 2500 років тому знаходилися на глибині 500 метрів під поверхнею Гренландії.

  Цей спалах прирівнюється до схожого сонячного шторму, який стався приблизно у 775 році н.е.

  При цьому, потужність такої бурі в 10 разів перевищує будь-яку надзвичайну активність на Сонці, яку могли зафіксувати земні детектори за останні 70 років.

  Це відкриття означає, що досі люди неправильно оцінювали найгірший сценарій, пов'язаний зі зміною космічної погоди, і те, які ризики він може нести для Землі й людства.

  "Сонячне протонне явище такого масштабу, яке відбудеться в наші дні, може привести до порушення супутникових технологій, високочастотного радіозв'язку та космічних навігаційних систем", – зазначили автори роботи.

  Колись сонячна радіація не могла вплинути на життя соціуму, проте зараз, коли в літаках над захисним шаром атмосфери кожен день перебувають мільйони людей, а багато систем зв'язку на Землі залежать від супутникових технологій, такі спалахи можуть не тільки паралізувати роботу комунікаційних мереж, але і нашкодити здоров'ю авіапасажирів, пілотів та космонавтів.

  Попередній матеріал
  Скасування мита на експорт брухту є шляхом сировинної країни без майбутнього – Киселевський
  Наступний матеріал
  У Нігерії обвалилася школа: є загиблі і травмовані – відео