Сонце
Сонце NASA

Вчені знайшли на Землі сліди найпотужнішого сонячного спалаху

  Читайте по-русски
  Досі люди неправильно оцінювали найгірший сценарій, пов'язаний зі зміною космічної погоди

  Команда науковців опублікувала дослідження в якому йдеться, що були знайдені сліди найпотужнішого викиду сонячної радіації в історії. Про таке повідомляє "НВ" з посиланням на The Guardian.

  Слід зазначити, що ці сліди потужної сонячної бурі, яка сталася близько 2500 років тому знаходилися на глибині 500 метрів під поверхнею Гренландії.

  Цей спалах прирівнюється до схожого сонячного шторму, який стався приблизно у 775 році н.е.

  При цьому, потужність такої бурі в 10 разів перевищує будь-яку надзвичайну активність на Сонці, яку могли зафіксувати земні детектори за останні 70 років.

  Це відкриття означає, що досі люди неправильно оцінювали найгірший сценарій, пов'язаний зі зміною космічної погоди, і те, які ризики він може нести для Землі й людства.

  "Сонячне протонне явище такого масштабу, яке відбудеться в наші дні, може привести до порушення супутникових технологій, високочастотного радіозв'язку та космічних навігаційних систем", – зазначили автори роботи.

  Колись сонячна радіація не могла вплинути на життя соціуму, проте зараз, коли в літаках над захисним шаром атмосфери кожен день перебувають мільйони людей, а багато систем зв'язку на Землі залежать від супутникових технологій, такі спалахи можуть не тільки паралізувати роботу комунікаційних мереж, але і нашкодити здоров'ю авіапасажирів, пілотів та космонавтів.

  Попередній матеріал
  Порошенко звільнив очільника СБУ в Сумській області
  Наступний матеріал
  Українським консулам нарешті дозволили відвідати військовополонених моряків у російському СІЗО
  Loading...