Вчені з'ясували, що фотографії підсилюють емоції від дійсності

  Здебільшого у людей, які робили фотографії, рівень задоволення від того, що відбувається, підвищувався

  Вчені заявили про те, що фотографування будь-якого процесу посилює задоволення від нього. Крім того, якщо людина фотографує якесь явище, яке їй не подобається, знімок посилює її негативні емоції. Результати досліджень вчених були опубліковані в журналі Journal of Personality and Social Psychology, повідомляє "Дзеркало тижня".  

  Під час дослідження вчені провели кілька польових тестів, в рамках яких дві тисячі добровольців були поділені на тих, хто повинен був фотографувати процес, і тих, хто цього робити не повинен був. Після цього вони проходили опитування, де за шкалою Лайкерта від 1 до 15 учасники повинні були оцінити, наскільки їм сподобалося те, що вони робили, наскільки сильно вони були залучені в процес.

  Здебільшого ті, хто фотографував процес, отримував від нього більше задоволення. Вчені також зазначили, що думка про те, яку фотографію зробити, має такий же ефект, як і сам процес фотографування. Крім того, фотографування також посилило залученість у процес. В одному з експериментів учасники, на яких були надіті спеціальні окуляри, які відстежують рухи очей, ходили по музею. Психологи виявили, що добровольці, які робили фотографії, більше часу розглядали виставкові експонати порівняно з тими, хто просто ходив по виставці.

  Разом з тим, у випадках, коли добровольці брали участь у діяльності, яка їм не подобається, фотографії лише посилювали негативні емоції. Фотографії також не мали позитивного ефекту, коли люди були активно залучені в процес. Наприклад, коли учасників попросили взяти участь у мистецькому проекті (зробити Ейфелеву вежу з вафель або з спагетті і маршмеллоу), то насолоджувалися процесом однаково як ті, хто знімав процес, так і ті, хто цього не робив.

  Як повідомляв 5.ua, у листопаді 2016 року Microsoft розробив програму, яка розпізнає емоції людей на фото. 

  Попередній матеріал
  У Сімферополь окупанти доставили пам'ятник російській імператриці
  Наступний матеріал
  Олександр Вілкул: Садовий вступив у Компартію, я вступив у "Партію регіонів", хтось ще кудись вступив

  Біологи довели, що собаки вміють "зчитувати" людські емоції

  Названо найемоційнішу країну в світі

  Гонконгський фотограф оприлюднив знімки надзвичайних будівель Китаю, які скоро можуть стати історією

  Знайдено 15 невідомих фото Елвіса Преслі

  У небі над Ісландією фотограф спіймав гігантського "фенікса"

  5 канал - трансляція наживо