Вчені виявили у Землі мініатюрний компаньйон-квазісупутник

Виявлений квазіспутнік – це астероїд діаметром до 100 м. Він буде квазіспутніком Землі протягом найближчих кількасот років

Астрономи виявили новий природний квазісупутник Землі. Він є астероїдом, що отримав назву 2016 HO3. Про це йдеться у повідомленні на сайті NASA.

Розміри й маса астероїда точно не відомі. Імовірно, його діаметр становить 40-100 м. Мінімальна дистанція між 2016 HO3 і Землею дорівнює 38 відстаням між планетою і Місяцем, а максимальна – 100.

Астероїд буде квазісупутником Землі протягом найближчих кількасот років. Вперше 2016 HO3 був зафіксований 27 квітня 2016 року за допомогою гавайського автоматичного телескопа Pan-STARRS 1.

Нині у Землі є чотири квазісупутника (не рахуючи 2016 HO3). Ще чотири астероїди в найближчі 100 років можуть перейти в цю категорію об'єктів. Астероїд 2003 YN107 був квазісупутником планети у 1996-2006 роках. Крім Землі, такі об'єкти є в інших планет Сонячної системи, зокрема Венери й Нептуна.

Нагадаємо, квазісупутник – це об'єкт, який перебуває з планетою в орбітальному резонансі 1:1 (періоди обертання об'єкта і планети навколо Сонця збігаються). Однак у небесних тіл відрізняються ексцентриситети (витягнутість орбіти), що з плином часу призводить до розходження об'єктів у просторі.

Як повідомляв 5.ua, у лютому 2016 року NASA опублікувало новий знімок кілець Сатурна та його супутника Тефії. 

Попередній матеріал
Комітет з нацбезпеки США оприлюднив останні повідомлення терориста з Орландо
Наступний матеріал
Поблизу Латвії виявили два військові корвети РФ

На супутнику Плутона Хароні був підземний океан

Американські вчені дослідили придатність для життя океану на супутнику Сатурна Енцеладі

На орбіті Землі побільшало супутників

З мису Канаверал запустили потужний GPS-супутник

ЗС Японії перебувають у повній бойовій готовності через заяву Північної Кореї про запуск супутника

NASA оприлюднило фото найбільшого супутника Плутона