vk.com

Учені Оксфордського університету назвали прокидання на роботу до 9 ранку "найпоширенішим катуванням"

  В одній зі шкіл Великої Британії, де початок занять було перенесено з 8:30 ранку на 10:00, середні оцінки учнів зросли на 19%

  Необхідність щодня вставати на роботу до 9 ранку є найпоширенішою формою катування в сучасному суспільстві, йдеться в дослідженні професора Оксфордського університету Пола Келлі. Про таке повідомляє прес-служба "Інтерфакс-Україна" з посиланням The Guardian.

  За його словами, такий розклад зовсім не відповідає біологічним циклам людського організму, що визначає рівень енергії і активності мозку, а також вироблення гормонів.

  "Ми не можемо змінити добові ритми і привчити організм вставати в певний час, оскільки наша печінка і серце функціонують за іншим розкладом, а ми просимо їх зсунути його на два-три години. Наше суспільство масово страждає від недосипання", – наголосив вчений.

  Зазначається, що сучасний восьмигодинний робочий день був прийнятий Великою Британією наприкінці ХVIII століття з метою домогтися цілодобової роботи заводів і фабрик. Очевидно, що тоді промисловці мало дбали про біологічні годинники своїх співробітників.

  Келлі і його колеги з Інституту сну і добових біоритмів (Sleep and Circadian Institute) зазначають, що за минулі понад два століття ситуація в економіці радикально змінилася, і пропонують перенести початок робочого дня на 10 ранку.

  Його теорія пройшла перевірку в одній зі шкіл Великобританії, де початок занять було перенесено з 8:30 ранку на 10:00. У результаті середні оцінки учнів зросли на 19%.

  Окрім підвищення продуктивності персоналу, така міра допоможе компаніям домогтися значної економії. За словами вченого, фізичний і емоційний стрес, зумовлений порушенням сну, сприяє розвитку хронічних захворювань і призводить до того, що співробітники частіше хворіють і пропускають роботу.

  Учений переконаний, що зміна робочого розкладу позитивно позначиться і на економіці загалом. Як показує інше дослідження, проведене Гарвардським університетом, американці в середньому випивають 0,825 літри кави (3,1 стандартної чашки) на добу, намагаючись не заснути на робочому місці. Щорічні витрати на підбадьорливий напій в США оцінюються в $40 млрд.

  Попередній матеріал
  Брифінг речника Міноборони з питань АТО Андрія Лисенка - відео
  Наступний матеріал
  До Ясинуватої на Донеччині прибув підрозділ снайперів – ГУР
  Loading...

  Оксфордський словник назвав слово року

  Останній виключно чоловічий коледж Оксфорду почав прийом дівчат

  Творці "Теорії великого вибуху" заснували стипендію у $4 млн для вчених

  Астрофізики заявили, що на Сонці може трапитися небезпечний для землян суперспалах

  В Оксфордському університеті зацікавилися дівчиною, інтелект якої перевищує IQ Ейнштейна та Гокінга

  5 канал - трансляція наживо