Вівця розпізнає Барака Обаму
Вівця розпізнає Барака Обаму Скріншот відео

Дослідження: овець навчили впізнавати Барака Обаму, щоб зрозуміти, як лікувати хворобу Паркінсона

Британські науковці вважають, що їх дослідження дозволить ефективніше лікувати хвороби нервової системи – Паркінсона та Гантінгтона, наприклад

Вчені з Кембриджського університету навчили овець розпізнавати людські обличчя. Дослідження проводилось, аби краще зрозуміти механізми нейродегенеративних захворювань (як тварин, так і у перспективі – людей), проаналізувавши принцип роботи мозку цих тварин. Про це повідомляє "Naked Science".

Вівцям на моніторі показували фотографію знаменитості, а поряд – невідомої людини. Під кожним екраном знаходилися ємності з кормом. Щоб зробити вибір, тварина мала просунути носа під інфрачервоний промінь під портретом. За правильну відповідь – отримувала смаколик.

Вчені й раніше знали про часткову здатність овець розпізнавати обличчя, але зараз результати дослідження перевершили найсміливіші очікування. Тварини змогли впізнавати знаменитість у восьми випадках з десяти. Кучеряві відтепер впізнають 44-го президента США Барака Обаму, акторів Емму Вотсон та Джейка Джилленхола, і ведучу BBC Фіону Брюс.

Коли вівці впоралися з таким завданням – їм показували знімки тих самих знаменитостей, але з інших ракурсів. І тварини знову їх впізнавали. А потім реагували і на фото своїх власників.

Дослідники кажуть – такі експерименти допоможуть у вивченні хвороб нервової системи, і зокрема, хвороб Паркінсона та Гантінгтона.

Дивіться також фотогалерею:

Китай спостерігає за "дощем із папуг": що це за унікальне явище – ФОТО

Попередній матеріал
На фронті постійні обстріли: один загиблий та троє поранених захисників
Наступний матеріал
Спецоперація поліції Київщини: з полону викрадачів визволили 62-річну жінку-лікаря
Loading...