Назальний спрей
Назальний спрей Shutterstock

В університеті США створили назальний спрей, який на 100% захищає від коронавірусу протягом доби

  Читайте по-русски
  Ефективність препарату поки що перевірили лише на тхорах

  В Колумбійському університеті США розробили назальний спрей, який захищає від зараження коронавірусом протягом доби. Про це повідомив Columbia University Irving Medical Center.

  Спрей містить ліпопептид, який запобігає проникненню SARS-CoV-2 у клітини організму. Розробники засобу зазначили, що спрей недорогий, може довго зберігатися і не потребує охолодження.

  Науковці університету вже перевірили спрей на тхорах: легені цих тварин та людей дуже схожі і вони теж швидко заражуються коронавірусом, причому інфекція легко передається від тварини до тварини.

  Під час спільного з науковцями з Нідерландів дослідження 100% тхорів, які не отримували препарат, заразилися від своїх інфікованих сусідів, з якими вони ділили житло.

  Водночас жодна з тварин, яким у носи вводили новий засіб, не заразилася, хоч вони інтенсивно контактували з хворими тхорами.

  Науковці протестували новий назальний спрей на кількох штамах SARS-CoV-2 – зокрема, британському B.1.1.7 і південноафриканському B.1.351. Дослідження виявило, що ліпопептиди зі спрею в обох дослідженнях запобігали злиттю спайкового білка вірусу з мембраною клітин.

  "Навіть в ідеальному сценарії, коли велика частина населення вакцинована і всі суворо дотримуються заходів щодо дистанціювання, противірусний спрей стане важливим доповненням для захисту людей і контролю за поширенням вірусу", – заявили розробники ліків Маттео Поротто і Ен Маскона.

  Нагадаємо, 19 лютого під час години запитань до уряду депутати вимагали в прем'єр-міністра Дениса Шмигаля назвати точну дату початку вакцинації та відправити Степанова у відставку.

   

  Попередній матеріал
  РНБО доручила повернути державі нафтопровід "Прикарпатзахідтранс", який пов'язують із Медведчуком
  Наступний матеріал
  Прапор Росії і російський собор на етикетці: в Україні почали варити пиво "Московське"
  Loading...