В печері Канзаса знайшли зниклий патент братів Райт на перший літак

  Знахідку вже назвали "Святим Граалем" зниклих документів

  У канзаській печері знайшли зниклий 36 років тому оригінал патенту винахідників першого літака братів Райт на "літаючу машину". Про це повідомляє The Washington Post.

  Востаннє патент бачили у 1980 році, коли його повернули до Національного архіву США після виставки в музеї Смітсонівського інституту. Сам патент на "літаючу машину" під номером 821393 брати Райт зареєстрували в 1906 році з другої спроби. Документ ґрунтувався на польотах планера 1902 роки (без двигуна).

  У 2000 році співробітники архіву виявили втрату патенту. Також втраченим виявився патент Елі Уітні на котон-джин, листи Авраама Лінкольна і зняті на Місяці фотографії. Вважалося, що всі ці документи були вкрадені. Однак у 2016 році архівіст-доброволець Боб Біб знайшов патент братів Райт у п'ятиметровій купі документів, складованих у печері в місті Ленекса у штаті Канзас, де було організовано сховище для документів середнього ступеня цінності. Таким чином, відбулася не крадіжка, а бюрократична помилка - документ просто забули покласти у сховище для документів вищої цінності, розташоване у Вашингтоні.

  Вчені та співробітники архівних служб назвали знахідку "Святим Граалем" зниклих документів. Найближчим часом патент буде виставлений у галереї Музею національних архівів США.

  Як повідомляв 5.ua, у листопаді 2015 року Airbus запатентував літак зі зйомними кабінами. 

  Попередній матеріал
  "Реформи проти корупції" про офшори Порошенка: Три компанії необхідні для того, щоб не платити податки в Європі
  Наступний матеріал
  В Україні почали діяти нові правила реєстрації місця проживання

  В Італії запатентували чохол для багажу, що захищає від вибуху бомби

  Розумна каблучка: Apple запатентувала новий пристрій

  У США створили літак, що може приземлятися на будь-яку поверхню