nasa.gov

В останній місяць 2017-го року Землю накриють потужні магнітні бурі

Зокрема, 5 грудня варто очікувати помірний та сильний геомагнітні шторми

Американські метеорологи прогнозують цього місяця, тобто на грудень 2017-го року, декілька потужних магнітних бур. Про це повідомляє агенція "Укрінформ" із посиланням на прес-службу Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США (National Oceanic аnd Atmospheric Administration, NOAA).

Відповідно до прогнозу, в період 4–7 грудня науковці прогнозують потужне збурення магнітосфери планети. Зокрема, 5 грудня варто очікувати помірний та сильний геомагнітні шторми.

Прогноз щодо геомагнітного шторму
Прогноз щодо геомагнітного штормуФото noaa.gov

Наступні магнітні бурі в грудні варто чекати в період від 11 до 13 грудня. Найпотужніша магнітна буря атакує планету 18 грудня. Вона буде одноденною, але доволі сильною.

Геомагнітні бурі — збурення магнітного поля Землі тривалістю від декількох годин до декількох діб (від 12 до 72 або більше годин), викликане надходженням у поле Землі збуджених високошвидкісних потоків сонячного вітр, і пов'язаної з ними ударної хвилі. Сильні магнітні бурі трапляються близько 200 разів за сонячний цикл, який триває 11 років (тобто більш як 18 разів на рік). Наслідком магнітної бурі може бути короткочасний збій GPS-навігації та низькочастотної радіонавігації.

Дивіться також фотогалерею:

ФОТО: Жінка-астронавт повернулася на Землю після 288 днів на МКС

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Держдеп США відреагував на "антикорупційні війни" в Україні
Наступний матеріал
Україна вже отримує зброю від Сполучених Штатів – Чалий
Loading...