NASA

Гіпнотичне видовище: у NASA показали народження найпотужніших ураганів 2017 року – відео

Комп'ютерну симуляцію створили на основі моделювання руху частинок у повітрі, спираючись на супутникові знімки

Спираючись на супутникові знімки у NASA створили комп'ютерну візуалізацію найпотужніших ураганів, які вирували у 2017 році. Про це розповідається у матеріалі National Geographic.

"2017 рік запам'ятався кількома рекордно потужними ураганами, наслідки яких деяким країнам ще доведеться подолати. Глобальне потепління, забруднення атмосфери, підвищення рівня Світового океану та інші чинники відбиваються на силі й напрямі руху тропічних циклонів", – мовиться в повідомленні.

Науковці наголошують, що вивчення перерахованих факторів впливу на урагани дозволяє передбачити їх появу. За рухом вітру можна стежити, наприклад, по руху частинок пилу та вологи (тобто аерозолів), а комп'ютерні технології допомагають наочно побачити результати спостережень. Саме на основі такого моделювання було створене відео, що його опублікувало NASA. Воно представляє період з 31 липня до 1 листопада 2017 року – саме в цей час над Атлантичним океаном вирували потужні циклони.

"Наприкінці серпня над північним узбережжям Південної Америки сформувався ураган "Харві". Яскраво-синя маса, яка рухається до північного узбережжя Мексиканської затоки – це частинки солі, які переносяться ураганом при збільшенні його потужності. Потім на початку вересня біля західного узбережжя Африки виник шторм "Ірма", але в цьому випадку сіль змішалася з аерозольними частинками коричневою пилу з пустелі Сахара", – пояснює National Geographic.

Також до кінця вересня у регіоні сформувалися урагани "Марія" та "Хосе", а у фіналі відео можна побачити буревій "Офелія". Його траєкторія виявилася вкрай незвичайною: пил із Сахари досяг Європи, створивши ефект "червоного неба".

Дивіться також фотогалерею:

Шалена злива та лютий вітер: як у США ураган "Харві" вирує – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Рота Війна": десантники розповіли про 5-годинний бій у Авдіївській промці
Наступний матеріал
Прес-конференція кліматичного відділу НАН "Зима на порозі. Як випробовуватиме українців" – відео
Loading...

Тайфун у В'єтнамі: кількість жертв вже зросла до 89 осіб

Яскрава фотосесія у вбранні від модних брендів: 53-річна Моніка Беллуччі знялася для італійського журналу

Грандіозне Victoria's Secret Show: якою білизною вражали "янголи" цього разу - ФОТО

NASA запустила у космос метеорологічний супутник нового покоління

NASA оприлюднило знімок потужної бурі на Юпітері

В одній з областей України оголосили штормове попередження